Hráči prvého tímu FC Barcelona súhlasili so znížením platov o 70%.


TCSNdjBqjpg

zdroj: fcbarcelona.com"O prvom tíme FC Barcelona sa toho v súvislosti s platmi hráčov počas obdobia vyhláseného núdzového stavu popísalo a nahovorilo veľa.

Po prvé, chceli by sme objasniť, že našou vôľou bolo vždy zníženie platov, pretože plne rozumieme, že ide o výnimočnú situáciu a sme prvými, ktorí VŽDY pomohli klubu, keď o to požiadal. Mnohokrát sme tak urobili priamo z našej iniciatívy a to v časoch, keď sme to považovali za potrebné a dôležité.

Preto nás neprestáva prekvapovať, že priamo v klube sa našli aj takí, ktorí sa na nás upriamili a snažili vyvinúť tlak, aby sme urobili niečo, čo sme vždy vedeli, že urobíme. Ak bola dohoda dosiahnutá s niekoľko dňovým meškaním, tak preto, lebo sme hľadali spôsob ako v týchto ťažkých časoch pomôcť klubu, ale aj zamestnancom.

Pokiaľ ide o nás, nadišiel čas, aby sme oznámili, že okrem zníženia našich platov o 70% počas trvania núdzového stavu, budeme taktiež prispievať na to, aby zamestnanci klubu mohli počas trvania tejto situácie poberať 100% svojho platu.

Ak sme až doteraz nič nepovedali, tak preto, lebo pre nás bolo prioritou nájsť riešenie a skutočnú pomoc pre klub, ale taktiež pre tých, ktorých táto situácia najviac zasiahla.

Nechceme sa rozlúčiť bez toho, aby sme zaslali láskavý pozdrav a množstvo síl všetkým Culés, ktorí prežívajú ťažké obdobie počas týchto ťažkých časov, ako aj všetkým tým, ktorí trpezlivo čakajú na koniec tejto krízy vo svojich domovoch. Dostaneme sa z toho už naozaj veľmi skoro a dokážeme to spoločne.

Visca el Barça i visca Catalunya!"

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: instagram.com