Slávia Praha vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Tak krásne, ako včerajší deň plný slnka a tepla preložený výživným tréningom na schodoch končil, tak nepekne začínal ten dnešný. Akoby aj počasie včera tešiac sa na večerný sviatok ukázalo to najkrajšie zo svojho repertoáru chcejúc tak inšpirovať aj náš klub dnes reagovalo na videné a zažité.


asenglishdiarioas comjpg

zdroj: asenglishdiarioas.com


Pretože inak si nedokážem vysvetliť priebeh zápasu a hlavne pôsobenie katalánskych superhviezd. Tie totiž absolútnym spôsobom zatienil neuveriteľne oduševnený a plnokrvný výkon zošívaných. Musím sa dobrovoľne priznať ku skutočnosti, že Sláviu napozeranú nemám. Výsledky sledujem štandardne, sem-tam aj zostrih. Ale také niečo som ani vo sne neočakával.

Herne ma príliš neprekvapila, technicky to tak isto nebolo až také svetové. Lenže nasadenie na maxime možného určovalo priebeh zápasu a Slávia fyzickým bojom urobila dej strhujúcim, baviacim do posledného okamihu. Vidiac pred koncom zápasu detailný záber na domáceho kapitána Součka som mal okamžite chuť povýšiť ho na 4 hviezdičkového generála.

Koľko toho najazdil ľavý obranca v červeno-bielom?

Hrá takto klub aj v lige, alebo sa iba vyhecoval na favorita?


Slávia Praha: KLOBÚK DOLE!!!


Fandím dlhodobo, snáď 30 rokov. Zažil som s Barcou všelijaké okamihy, krásne a plné úsmevov, smutné a plné sĺz, dojímavé a plné emócií.

Ale aj také, keď som zúrivo nechápajúc hľadal identitu klubu, nadával a kritizoval vo svojom vnútri.

Veru, bolo aj horšie, aj lepšie.

Včerajšok patril k tým dňom, keď som nemal z nasadenia hráčov príliš príjemný pocit. Naopak, bol som smutný a bezradný. Moje fanúšikovské srdce plné presviedčania ostatných o tom najlepšom klube sveta dostalo ranu. Lebo nemám pocit, ani teraz po opadnutí emócií, že hráči dali do zápasu všetky svoje schopnosti. A neurobili zo zápasu sviatok predvedením úžasnej šou pražským divákom na štadióne, neukázali majstrovstvo hodné mena klubu.

V stredu šou robil iný klub...  

 

Známky budú v kontexte výkonu, hráčov niet príliš za čo pochváliť.

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 10

Totálny líder. Nebol žiadny iný hráč s porovnateľným výkonom. On sám urobil zo zápasu trojbodový a zo 7-mich získaných v doterajšom priebehu urobil svojimi zákrokmi 4. Zopakoval výkon z prvého kola na pôde Dortmundu a ešte ho navýšil. Exkluzívne zákroky po čistých šanciach a vyslovene gólových strelách z neho jednoznačne urobili hráča zápasu. Dokonalý výkon.


youtube comjpg

zdroj: youtube.com


Semedo: 8

Druhý z hráčov, ktorí potešili. Drobným chybám počas prílišného váhania s rozohrávkou a následnou stratou lopty sa síce nevyhol, lenže okrem toho si úžasne nabiehal hlavne v prvom polčase do otvoreného priestoru a tvrdo pracoval aj smerom dozadu. Moderný prejav a sústredenie na hru mu vydržalo na jeho pomery dlho a u mňa bol jedným z ťahúňov tímu.


Piqué: 3

Stretnutie lídrovi defenzívy vôbec nevyšlo. Málo uveriteľné pozičné chyby prepletené nedôrazom v osobných súbojoch. Nuž, hráči súpera boli z iného cesta ako protivníci v španielskej lige. Tvrdé súboje nedokázal cez fyzicky výborne pripravených slávistov pretlačiť a prekvapujúco prehrával aj hlavičkové súboje. Rýchlosť je dlhodobo hendikepom. Včera pri pozičných nedostatkoch sa prejavil tento hendikep na plno. Trochu si známku vylepšil na konci úspešným blokovaním striel v pokutovom území.


tyden czjpeg

zdroj: marca.com


Lenglet: 4

Ani druhý stopér nepresvedčil. Veľa faulov. Pozičné chyby, nedržanie ofsajdovej línie. Hral v porovnaní s kolegom viac na istotu a teda urobil aj o trochu menej chýb. Takisto bol príliš citlivý na tvrdosť a nasadenie rýchlych domácich bojovníkov. Vo vzduchu ho Souček prehlavičkoval vždy vtedy keď to chcel.Alba: 5

Hm. Včera si veru zaslúžil poriadne zaucho. Hrať machra u súpera bez „svetového“ mena je jedna vec, ale ukázať rozdiel výkonom a správaním na ihrisku je vec druhá. Je nesporne špičkovým ľavým obrancom. Ale včera sa predviedol ako namachrovaný rozmaznaný pako a pokojne nech sa aj urazí. Za zákrok (pri dohrávaní súboja súperom) udrúc ho do tváre si jednoznačne zaslúžil červené kartu. Viac k nemu nemám chuť napísať. Sklamanie. Na plnej čiare.


De Jong: 7

Tretí hráč zachovávajúci si aspoň trochu svoj kredit. Bojovný výkon, plný vyhraných súbojov. Dokázal ako jeden z mále vyrovnať fyzický rozdiel a rozdiel v nasadení. Pod tlakom súpera sa ale ani on nevyhol stratám lopty. Slušný, lepší výkon v našich radoch.


Busquets: 3

Fyzické nasadenie a rýchla hra už k legende nepasuje. Na svoju typickú hru nemal dostatok času a priestoru. Domáci jazdili okolo neho a len niekoľko súbojov, do ktorých sa dostal, skončili jeho výhrou. Viac sa od začiatku asi žiadal dôraznejší a bojovnejší hráč. Lenže, dohral by Vidal hrajúc od začiatku?


Arthur: 5

Zanechal rozpoltený dojem. Určite predviedol svoje silné stránky a sebavedomo podržal loptu, potiahol ju aj cez dve zóny. Ale veľakrát doplatil na prílišné vozenie, súper ho mal prečítaného a tak mu pár krát loptu doslova zobral. Dve-tri nepresné prihrávky v kľúčovom priestore založili okamžitý protiútok domácich. Dopredu celkom dobre, medzihra priemerne, dozadu slabo. Priemer.


Suárez: 4

Dostane trochu vyššiu známku, pretože sa do šance aspoň dostal. Bojoval a napádal, kým mu sily stačili. Lenže na druhej strane šance nepremenil a to moho úplne vážne streliť aj tri góly. Ku cti mu slúži, že tentokrát nesimuloval a snažil sa súboje ustáť.


Griezmann: 2

Utopený v bahne. Po víkendovej ľahkosti ani stopy. V porovnaní s protivníkmi mi pripadal ako spomalený film a to sa bavíme o hráčovi Barcelony a jednom z najlepších hráčov sveta. To nie je otázka jeho pozície, krídlo hrá aj v reprezentácii a hral ho aj v Atléticu. Je to otázka osobného nastavenia sa na zápas a to včera stopercentné nebolo. Ani náhodou. Väčšinou ho pochválim aspoň za bojovnosť, za výhry v osobných stretoch, za okamžitý návrat do obrany. Včera z toho nebolo na chválenie veru nič.


goal comjpg

zdroj: goal.com


Messi: 6

Záblesky geniality pri vedení lopty a prihrávkach do čistej gólovej šance svojim spoluhráčom včera bohužiaľ pretkal na jeho pomery strašnými stratami lopty, pričom vrcholom bolo riešenie situácie pri brejku troch barcelonských superhviezd na jedného jediného stopéra domácich. Z toho mali padnúť tri góly a nepadol ani jeden. Pri svojej typickej forme, efektivite a sústredení by včera najlepší hráč sveta skončil s bilanciou 3+2 a ja by som po výhre 5:2 písal úplne niečo iné.


eveningstandard1 comjpg

zdroj: eveningstandard.com

 

Striedajúci hráči:

 

Dembélé: 2

To som ešte doteraz nepochopil. Nespracoval som jeho pôsobenie vo včerajšom zápase. Dva krát potiahol loptu využijú svoje fantastické rýchlostné schopnosti. Raz stratil loptu v pokutovom území špekulujúc so zakončením. Druhý krát brejkovú situáciu vyriešil prihrávkou na päty nabiehajúcemu Vidalovi a založil tak okamžitý protiútok. A potom už nič. Ani dopredu a ani dozadu. Jeho príchod na ihrisko prišiel presne v správny moment, počas totálneho rizika domácich, do unavenej obrany. Ako so svojou šancou zlomiť zápas definitívne v náš prospech naložil?


Vidal: 4

Možno sa pýtal do základu. Možno by bol platnejší ako Busquets. A možno by tento typ zápasu nedohral. Súbojov bolo príliš a ani súper by neuhol tak, ako uhnú tí v La Lige. Loptu nedokázal podržať tak, ako zvyčajne a ani v súbojoch nedominoval svojim typickým spôsobom.


Rakitič: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Valverde: 7

Možno kontroverzne, ale dám mu vyššiu známku. Lebo postavil to najlepšie, čo mal k dispozícii. Striedal Dembélého presne vtedy, keď to bolo potrebné. Fatiho by domáci bojovníci zničili v súbojoch a to riskovať netreba. Góly po vypracovaných šanciach za hráčov nestrelí.

Hrala sa Liga Majstrov, dôležitá nie je krása.

Dôležitý je výsledok a ten sme dosiahli.

Vyjadrenie trénera: "Je to zápas, aký sme očakávali, žiaden z tímov nemal výraznejšiu prevahu. V niektorých momentoch sme na trávniku dominovali. Dobre sme začali prvý polčas, ale bolo vidieť, že keď sme stratili loptu, súper predstavoval nebezpečenstvo. V koncovej fáze zápasu na nás vyvíjali veľký tlak. Mali sme šance streliť viac gólov, ale nepodarilo sa a oni riskovali v každej akcii. Náhle sa objavili v osmičke a museli sme brániť. Musíte vedieť, ako takéto zápasy odohrať. Chýbal nám pokoj na polovici súpera. Mali sme viac šancí ako súper, ale oni zas mali podporu fanúšikov..."


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

 

Priemerná známka tímu: 4,9

 

FCB TOP LINE:

Ter Stegen, Semedo


FCB légia skazy:

Suárez, Griezmann, Busquets, Dembélé, Piqué, Lenglet

 

Hodnotenie zápasu: 8

Zápas bol určite pre nezainteresovaného diváka krásnym divadlom. Snaha o technickú dominanciu bola tentokrát zatienená a prevalcovaná úžasným fyzickým zošívaných. Neuveriteľná atmosféra, kopa vypracovaných šancí. Hra na totálne riziko na konci mohlo priniesť vyrovnanie, ale aj dva-tri góly do siete domácich. Akýkoľvek gól na 3:1 by domácich morálne zlomil, o tom som presvedčený. Lenže nepadol a tak sme boli svedkom drámy hodnej tejto súťaže.


newsbeezer comjpeg

zdroj: newsbeezer.com


A na záver ešte raz:

SLÁVIA PRAHA – klaniam sa Ti!

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk