youtubejpg


SSC Neapol vs. FC Barcelona

hodnotenie zápasuZačínam hodnotenie ešte stále plný rozpakov. Ak mám totižto brať do úvahy neúprosnú pohárovú matematiku, musím byť spokojný. Neprehrali sme u súpera, ktorý doma porazil aj Liverpool. Strelili sme gól na jeho pôde, čo je výborné.

Ak mám ale brať do úvahy výkon, spokojný byť nemôžem. Lebo napriek obrovskej snahe a vynikajúcemu presingu, ktorým sme domácich na dlhé minúty doslova prikovali do vlastného pokutového územia nútiac ich odkopávať loptu v podstate tam, kde boli otočení, nedokázali sme prekonať dvojitý obranný val domácich bojovníkov. Tí neukázali smerom dopredu nič po vlastnej línii, ku gólu a do šancí ich dostali len individuálne zaváhania. Sami si nevypracovali nič.

Nuž a to catenaccio? To bol vyslovene návrat do minulého storočia. Ja by som sa z takej hry nedokázal tešiť, ani keby priniesla desať výhier v Lige Majstrov za sebou. Uznávam, samozrejme, kvalitu prevedenia, ale netešilo by ma to. Na našu smolu sme cez tento zaparkovaný autobus, či dokonca dva, prerazili iba raz. Prinieslo to vytúžený gól a aspoň trochu prinútilo domácich otvoriť hru. V náznakoch rýchlych protiútokov sme sa ešte pokúsili o jeden, ale už sa nepodarilo.

Takže: spokojnosť s výsledkom, nespokojnosť s výkonom.


eveningstandardjpg
zdroj: eveningstandard.com


Základné zostavy:


Screenshot_2020-02-26 liga majstrov - Hada Googlom1png
Screenshot_2020-02-26 liga majstrov - Hada Googlom2pngScreenshot_2020-02-26 liga majstrov - Hada Googlom3pngPriebeh zápasu:30´ Neapol dal gól! Domáci otvárajú zo svojho prvého vydareného útoku skóre! Zieliński obral o loptu Piquého a po pravom krídle ju potiahol k šestnástke do otvoreného priestoru, kde ju krížnou prihrávkou pred šestnástku posunul doľava na DRIESA MERTENSA. Ten mal dostatok času si loptu spracovať a krásnou strelou pravačkou ju následne zakrútil do ľavého horného roku ter Stegenovej brány.

42´ Insigneho center na prednú tyč skúšal zasiahnuť Manolas, hostia ale loptu odvrátili. Následný center na zadnú tyč sklepával Callejón na Ruiza, ktorý však zblízka minul ter Stegenovu bránu.

49´ Prvú žltú kartu dostáva za zásah Mertensa vysokou nohou do stehna Sergio Busquets (FC Barcelona). Busquets nebude hrať v odvete na Camp Nou.

57´ Barcelona dala gól! Hosťom sa prvýkrát podarilo vykombinovať domácu obranu a hneď je z toho vyrovnávajúci gól! Busquets krásnou kolmicou vysunul do šestnástky z pravej strany Semeda, ktorý loptu z prvej posunul do stredu pokutového územia na voľného ANTOINEA GRIEZMANNA. Francúz ju už z prvej poslal za chrbát bezmocného domáceho brankára Ospinu.

61´ Insigne si naviedol loptu z ľavého krídla cez Piquého na pravačku do šestnástky, po zemi ale vystrelil len na pripraveného brankára ter Stegena.

61´ Žltú kartu za agresívne protesty proti odpískanému ofsajdu dostáva Lorenzo Insigne (SSC Neapol).

63´ Busquetsovu rozohrávku vystihol Insigne, ktorý loptu posunul na Milika a ten okamžitou kolmicou do šestnástky vysunul Callejóna. Španiel sa ocitol zoči-voči vybiehajúcemu brankárovi ter Stegenovi, trochu ale spanikáril a okamžitou strelou nemeckého gólmana svojim zakončením trafil.

66´ Žltú kartu za zásah nohou v sklze do hrude zasahujúceho brankára Ospinu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).


rcnjpg

zdroj: rcn.com


76´ Hostia až teraz získali prvý rohový kop zápasu po zablokovanej Messiho strele. Messi ho rozohral centrom do bránkoviska, kde Umtiti predskočil brankára Ospinu, loptu ale tečoval zblízka len nad bránu Neapola.

83´ Žltú kartu za držanie Insigneho v nádejne sa rozvíjajúcom rýchlom protiútoku Neapola dostáva Antoine Griezmann (FC Barcelona).

89´ Žltú kartu za podrazenie Ruia ostrým sklzom zboku dostáva Arturo Vidal (FC Barcelona). Rui sa potom okamžite vrhol na Vidala, ktorého vyprovokoval do veľkej šarvátky.

89´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva za nešportové správanie a agresívne protesty proti žltej karte Arturo Vidal (FC Barcelona). Barcelona tak bude dohrávať zápas v oslabení. Žltú kartu za nešportové správanie dostáva Mário Rui (SSC Neapol).Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2020-02-26 liga majstrov - Hada Googlompng

Vyjadrenia trénerov:


SSC NEAPOL - Gennaro Gattuso


"S Barcelonou bolo potrebné odohrať taký zápas, aký sme videli. Ak jej necháme trochu voľného priestoru, môže vám narobiť problémy. Nie je nič zlé na tom, že proti Barcelone sa hrá takýmto spôsobom. Až do momentu streleného gólu nás Barcelona len trochu šteklila. Katalánski hráči nevystrelili na našu bránu a človek mohol nadobudnúť dojem, že by nám neublížili ani za celý deň. Problém však spočíva v tom, že sme v jednej akcii urobili chybu a draho sme za to zaplatili."FC BARCELONA – Quique Setién


"Súper bránil v desiatich v blízkosti pokutového územia. Je pravda, že sme nemali príležitosti, ale bola to otázka trpezlivosti. Vytvárali sme tlak a nakoniec sme si našli voľný priestor. Považujem výsledok za dobrý, pretože sme to mali ťažké s vytváraním šancí. Zápas bol vyrovnaný a výsledok spravodlivý. Kontrolovali sme hru, ale súper v prvom polčase veľmi dobre bránil a využil jedinú šancu, ktorú mal. Chýbali nám nejaké detaily, aby sme sa dokázali prebiť cez organizovanú obranu súpera. Druhý polčas bol iný, súperovi sme viac ublížili. Hrali sme proti ťažkému súperovi. Niekedy je to otázka trpezlivosti. Kontrolovali sme takmer celý zápas, doma budeme mať väčšie šance. Neapol dobre bránil, ale bude ťažké, aby to dokázal aj na našom štadióne. Dnes som mal obavy z protiútokov, ale s tým sme si dobre poradili, rýchlo sme získavali loptu."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj foto titul: youtube.com