Barcelonská kreatívna inšpirácia.


b39f89b82483f55c44dd0536a4e1680cjpg

Katalánska metropola je miestom, kde nachádzalo inšpiráciu nespočetné množstvo umelcov na čele s Pablom Picassom či Salvadorom Dalím.

Pozrime sa spolu na všetky miesta, kde sa budete môcť v nádhernej Barcelone najväčšmi kreatívne vyžiť.


Plaça Reial

Azda najznámejšie námestie v celej Barcelone nachádzajúce sa hneď pri legendárnej Las Ramblas je známe svojou starosvetskou noblesou a neuveriteľným šarmom, hoci je masívne vyhľadávané turistami z celého sveta. Dychvyrážajúce historické budovy a mnoho tradičných reštaurácií pridáva na imidži miesta, ktoré rozhodne stojí za navštívenie.


barcelo comjpgGrécka záhrada

Pokiaľ hľadáte pokojné miesto, kde by ste sa mohli v tichu ocitnúť v kruhu svojich myšlienok sám so sebou, Grécka záhrada by mala byť určite vašou prvou voľbou. Pozornosť každého návštevníka okamžite upútajú kvitnúce pomarančovníky a vysoké palmy. Hlavnou dominantou záhrady je však obrovský starogrécky amfiteáter.


barcelona turisme comjpg


Trh Boquería

Pokiaľ ste typom turistu, ktorý rád ochutnáva všehochuť lokálnych potravín, trh Boquería musíte bezpodmienečne navštíviť. Je len na vás, čo si vyberiete zo neskutočne pestrej palety morských rýb, ovocia, zeleniny či množstva iných pochúťok. Usaďte sa v jednom z tapas barov a spievať bude všetkých vašich päť zmyslov. Zistíte prekvapujúcu skutočnosť, že práve La Boquería je jedným z najzmyselnejších miest v Barcelone.


wikipedia frjpg


Pláž

Jedným z najlepších miest na hľadanie inšpirácie je bezpochyby pláž s jasnou oblohou hore a očarujúcimi vlnami Stredozemného mora dole. Poprechádzajte sa po starej rybárskej štvrti učupenej priamo pri promenáde - Barcelonete a pokračujte až po Parc del Fòrum. A určite majte na pamäti, že čím ďalej zájdete, tým bude miesto, na ktoré sa dostane, pokojnejšie.


pinterest comjpg


Park Güell

Tento celko určite najznámejší park v celej Barcelone je veľdielom katalánskeho architekta Antoniho Gaudího. Hoci bol pôvodne navrhnutý ako moderný bytový komplex nachádzajúci sa v lokalite bez smogu a znečistenia, projekt nebol nikdy dokončený v pôvodnom zámere. Preto dnes tu môžu návštevníci s otvorenými ústami obdivovať Gaudího geniálnu veľkoleposť a veľkolepú genialitu.


amazon comjpg


Bar Marsella

Marsella, ktorá bola obľúbeným podnikom Pabla Picassa či Ernesta Hemingwaya, je neslávne slávna podávaním absintu, bylinného destilátu, o ktorom sa hovorí, že spôsobuje halucinácie. Ak sem však vstúpite dnes, prenesiete sa v čase o niekoľko desiatok rokov dozadu a bude sa vám zdať, že sa tu nič nezmenilo od chvíle, keď tu popíjal Hemingway. A mimochodom, nezabudnite ten absint ochutnať...


flickr comjpg


MACBA

MACBA označuje skratku názvu pre prestížne barcelonské múzeum súčasného umenia. No ukrýva aj fascinujúcu zbierku umenia najvyzdvihovanejších umelcov barcelonských dejín. Jeho budova sa nachádza v štvrti El Raval (viac) a navrhnutá bola známym americkým architektom Richardom Meierom. Návštevu určite vrelo odporúčame.


spaininculture comjpg


Calla Enrico Gradonas

Táto pôvabná ulica, nachádzajúca sa hneď za historickou budovou Barcelonskej univerzity, je domovom viacerých jedinečných galérií. Ulica Enrica Gradanosa je tiež miestom ukrývajúcim viacero kaviarní, barov či miest na brunch, čo z nej robí ideálne útočisko pre domácich i turistov.


emmnano compng


Bunkre Carmel

Bunkre Carmel boli dlho jedným z najlepšie utajovaných barcelonských tajomstiev, keďže plnili funkciu skrýše počas občianskej vojny. Dnes sú avšak lokalitou s azda najkrajšími výhľadmi na celú Barcelonu.


90b986853ebb2b3ff94d17214fc4c6c4jpg


Parc de la Ciutadella

Tento park, ktorý nájdete hneď vedľa El Born, je jedným z najkrajších a najobľúbenejších verejných priestorov v celom Katalánsku. Za predpokladu dobrého počasia je domovom množstva umelcov, hudobníkov a živých sôch, čo z neho robí populárne miesto pre rodiny s deťmi. V lete sa môže stať, že je tak trochu preplnený, no to nič nemení na jeho unikátnosti.


Parc-de-la-CIutadellajpg


Carretera de les Aigües

Ak chcete utiecť od nástrah veľkomesta, namierte si to na Carreteru de les Aigües. Vedie sem príjemná zhruba desaťkilometrová prechádzka barcelonským predmestím. Ak sa vám však nechce chodiť pešo, viete sa na toto miesto, samozrejme, dostať aj verejnou dopravou. Naskytne sa vám fascinujúci výhľad na mesto, ktorý si môžete vychutnať na jednej z množstva lavičiek. Cestu využíva množstvo peších, bežcov a cyklistov.


minube comjpg


Arts Santa Monica

Toto viacúčelové centrum umenia sa špeciálne zamierava na inovácie a kreativitu v digitálnej kultúre. Sú tu pravidelné výstavy pokrývajúce široké spektrum oblastí od literatúry, cez dizajn až po gastronómiu a hudbu a ide o dokonalú lokalitu, pokiaľ sa chcete niečo dozvedieť o katalánskej kultúre ako takej.


barcelona comjpgPeter Maďar

MEGABARCA.SK

fotozdroj: barcelo.com, barcelonaturisme.com, wikipedia.fr, pinterest.com, amazon.com, flickr.com, spainculture.com, emmano.com, barcelonahome.com, minube.com, barcelona.com

zdroj: forcabarca.sk