UD Ibiza vs. FC Barcelona

hodnotenie zápasu


Budem asi hneď na úvod dosť ostrý a vyjadrím jednu z hlavných myšlienok uložených v mojej hlave po včerajšom zápase osemfinále Copa del Rey:

Dúfam, že už nič tak strašné v podaní tímu neuvidím.“

Pretože od začiatku do konca som mal možnosť sledovať jedno neusporiadané divadlo.

Snaha o dominanciu v zálohe nasadením 4 hráčov nepriniesla kvôli slabučkým individuálnym výkonom (Puig, Rakitič, Firpo) žiadny efekt.

Naopak, nedostatočne početná obrana (3 hráči) nestačila s chaoticky pobehujúcimi súpermi držať krok. Iste, držanie lopty hralo v náš prospech, lenže odohrávalo sa hlboko na našej polovici, extrémne ďaleko od miest, kde sme hrať chceli. V prvom polčase sme ani jeden jediný raz nevystrelili smerom na bránu domáceho treťoligistu.

To naozaj na nás stačí behať a hrať agresívne?

Premotivovaní hráči Ibizy nás dokázali po väčšinu zápasu držať absolútne na dištanc. Z prvej šance strelili gól a vliali si do žíl elixír plný energie a túžby po zdolaní veľkého rivala. A veľký rival? Zosypal sa a dosť veľa hráčov si mohlo uvedomiť, že mať talent nestačí.

Že k talentu treba pridať aj obrovskú porciu nasadenia a fyzickej odolnosti.

Podali sme hanebný výkon a len fyzické odpadnutie domácich v poslednej tretine zápasu nám dopomohlo v postupu. Pretože výhra to určite nebola…


Základné zostavy:


Screenshot_2020-01-23 ibiza vs barca - Hada Googlom1png


Screenshot_2020-01-23 ibiza vs barca - Hada Googlom2png


Náhradníci:


Screenshot_2020-01-23 ibiza vs barca - Hada Googlom3png


Priebeh zápasu:


12´ UD IBIZA strelila úvodný gól zápasu. Po čiare unikol Raí Oliveira a prízemným centrom na hranicu pokutového územia našiel spoluhráča Javiera Péreza. Ten sa presadil bez problémov cez chybujúceho a nedôrazného Puiga a trafil presne k žrdi.


19´ UD IBIZA strelila po silovom súboji LengletRodado druhý gól. Našťastie neplatil pre faul domáceho hráča.


43´ pred koncom polčasu dve obrovské šance domácich. Raí Oliveira roztancoval De Jonga a zakončil len do tyče. Odrazenú loptu poslal gólovou strelou pod brvno Rodado. Neto špičkovým zákrokom zachránil.


70´ prvá strela na bránu domácich v prevedení Rakitiča bola slabučká a mierila so stredu brány.


74´ FC BARCELONA strelila gól. De Jong sa dokázal pretlačiť cez troch protihráčov a kolmicou našiel nabiehajúceho Griezmanna. Ten popri brankárovi domácich dokázal trafiť sieť.


95´ FC BARCELONA strelila gól. Alba vyhral súboj na ľavej strane a presnou prihrávkou vysunul Griezmanna. Ten s prehľadom zakončil do opačného rohu.Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2020-01-23 ibiza vs barca - Hada Googlompng


Vyjadrenia trénerov:


FC BARCELONA

Quique Setién


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com

"Vedeli sme, že tento zápas bude pekelne komplikovaný. Ibiza je silný tím. V defenzíve odohrala skvelý zápas a v ofenzíve sa jej podarilo zakončiť jednu akciu. To jej dodalo sebadôveru. Pre nás bolo na druhej strane ťažké nájsť si cestu k bránke. Boli sme nepresní. Umožnili sme im hrať a nebolo to jednoduché. Oceňujem výkon nášho súpera. Ešte neraz sa stane, že na začiatku stretnutia sa nám nepodarí streliť gól a budeme musieť súpera unaviť tým, že sa budeme držať pri lopte. Zápasy trvajú 90 minút a som veľmi spokojný, pretože moje mužstvo vytváralo tlak do samotného konca. Dnes sme mali množstvo nepresných prihrávok, strácali sme loptu a tomu sa musíme vyhnúť. Skoro sme inkasovali gól a začali sme hrať príliš rýchlo. Súper dobre uzatvoril cestu k bránke. To v nás vzbudilo neistotu. Očakávali sme, že súper sa stiahne. Neskôr to však bolo iné, pretože hráči súpera sa unavili a príliš sa nesťahovali do vlastného pokutového územia a v takom prípade sa môžete častejšie dostať do dobrých príležitostí. V prvom polčase sa nám to nepodarilo, pretože Ibiza zahrala veľmi dobre. Ibiza odohrala veľký zápas a vynaložila veľké úsilie. V žiadnom videu zo zápasov som zo strany Ibizy nevidel takú intenzitu akú prezentovala dnes. Vždy mojich hráčov varujem, že to môže vyzerať práve takto. Neboli sme tak opatrní ako by som si prial."


UD IBIZA

Pablo Alfaro


archyde comjpg

zdroj: archyde.com


"Chýbalo len málo, aby sme sa postarali o prekvapenie. Prvé, čo teraz musím urobiť, je pogratulovať víťazovi a zaželať mu veľa šťastia na ďalšej ceste pohárom. Na mojich hráčov som nesmierne hrdý. Je to niečo veľké, ak sa postavíte čelom takým hráčom akých má Barcelona. Podarilo sa nám minimalizovať jej prednosti. V tejto chvíli mám zmiešané pocity. Moji hráči sú psychicky dole. Boli sme si vedomí zložitosti zápasu, ale myslím si, že sme ukázali ducha a myšlienku. Tu nejde len o behanie. Na trávniku sme urobili veľa vecí. Strelili sme gól, nastrelili žrď. Barca na našu bránku nevystrelila až do 70. minúty. Majú však v kádri majstra sveta, ktorý strelil 2 góly. Mal dve príležitosti a obe využil. Spôsobuje to určitú bezmocnosť, ale aj napriek tomu som na mojich hráčov hrdý, na môj klub, na mojich ľudí, na môj ostrov a mojich fanúšikov. Bolo to niečo úžasné. Dnes sme urobili gigantický krok a naša cesta pohárom kráľa je chvályhodná. Prehrali sme krutým spôsobom, ale pokiaľ máme z turnaja vypadnúť, tak týmto spôsobom. Keď mužstvo zo seba dáva všetko, nemôžeme prosiť o viac. Samozrejme, že sme mohli pozorovať únavu. Je to logické a vedeli sme, že túto cenu zaplatíme. Odvaha má však svoju cenu. Ak by sme strelili druhý gól, mohlo by to byť iné. Sú to však iba predpoklady. Svet futbalu sledujem mnoho rokov. Bol som v silných aj slabých mužstvách. Viem, že na to, aby sme v zápase proti Barcelone niečo dosiahli, je potrebné byť veľmi efektívny. Barca to má. Akcia s anulovaným gólom? Zvonku to vyzerá ako boj. Včera som niečo také videl v inom zápase a rozhodca rozhodol inak. Nič to. Viac sa sústredím na to, čo sa nám dnes podarilo dosiahnuť. Sníval som o postupe a dnes sme o tom snívali všetci na štadióne. Ak neveríte v sny, je pravdepodobné, že sa nesplnia. Boli sme blízko k eliminovaniu španielskeho šampióna. Sen sa nám rozplynul v poslednej minúte. Tento zápas sa zapíše do histórie tohto ostrova. Atmosféra bola veľkolepá. Pred zápasom sa udialo niekoľko takých momentov, keď sa zdalo, že sme v inom ročnom období a na inom mieste. Zápas nadobudol formu veľkej športovej udalosti. Všetci sme si tento zápas užívali. Zostalo v nás presvedčenie, že nám nič nechýbalo. Cítime sa zle z dôvodu prehry, ale je to vlastne cesta, po ktorej musíme ísť."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk