Výbochová + Petrovič = 5x zlato!!!

GP A U15 v Banskej Bystrici


Vbochov  Petrovijpg

Lea Výbochová & Peter Petrovič

 

Počas posledného víkendu, v sobotu 9. februára 2019, prebehlo v Banskobystrickej YONEX ARÉNE stretnutie 52 momentálne najlepších hráčov bedmintonu hrajúcich v kategórii do 15 rokov.

20 oddielov z celého Slovenska - BKR Púchov, BKK Sliač, Slávia TU Zvolen, AS Trenčín, BC Prešov, KBC Košice, DBK Bratislava, Sokol Ilava, CEVA Trenčín, KGB Rožňava, KBŠ Dolný Kubín, BK Rimavská Sobota, PBA Prešov, ŠK Hrachovo, BK MI Trenčín, Lokomotíva Košice, Spoje Bratislava, KPŠ Košice, BPR Bratislava, BK GYPY Piešťany vyslalo hráčov s právom štartu na uvedenom turnaji v sprievode trénerov priamo ohňa ťažkých bojov o vysokú porciu bodov.


Vbochovjpeg

Lea Výbochová


Kvalita turnaja bola pomerne slušná a hlavne v kategórii chlapcov sa odohralo vo štvrťfinále, v semifinále a vo finále niekoľko trojsetových bitiek s veľmi tesnými výsledkami.

Dlhé výmeny a dobrá technická celokurtová hra vyšťavila hráčov do maxima a zlatou bodkou bol finálový súboj medzi turnajovou jednotkou

Andrejom Suchým a dvojkou turnaja, Banskobystričanom Petrom Petrovičom.


Dráma gradovala v koncovke tretieho setu, keď sa Andrejovi podarilo odskočiť už na priebežný stav 19:14 a na víťazstvo v turnaji mu stačilo uhrať dva posledné body.

Peter ale vyžmýkal všetky zvyšné fyzické zásoby a so správne nastavenou hlavou dokázal priebeh neuveriteľne otočiť na 20:19.

Mečbal ale nepremenil.

Andrej je obrovský bojovník a určite sa za vyrovnaného stavu 20:20 nemienil vzdať a až po dvoch predlhých výmenách so šťastnou koncovkou pre Petra ostal porazeným.

Po tej športovej stránke.

Pretože on a aj ostatní semifinalisti – Gregor Ondrejčák a Ján Dzurňák, sa po fantastických výkonoch stali víťazmi. 

Veď uznajte, v semifinále medzi Andrejom a Jánom boli sety 25:27, 21:16, 25:23!!!

A druhé medzi Petrom a Gregorom skončilo 19:21, 21:14, 21:19!!!


such andrejjpg

Andrej Suchý


V dvojhre dievčat Lea Výbochová ako nasadená jednotka nenašla premožiteľku, hoci jej cestu za zlatom chcela vo finále prekaziť tretia nasadená a veľmi dobre hrajúca Nina Milada Michalková.

Ale aj nesmierne súťaživý výkon Púchovčanky stačil „len“ na konečný výsledok 29:27 a 21:12 v prospech favoritky zo Zvolena.

Lea Výbochová s Petrom Petrovičom už predtým spoločne zvíťazili ako nasadené jednotky turnaja v mixe, keď po absolútne jednoznačnom priebehu vo finále porazili šiesty pár turnaja Samuela Šlosára s Dušanou Bogušovou po výsledku 21:8 a 21:5.

Lea do zlatého hetriku potrebovala zvíťaziť aj vo štvorhre a to sa jej po boku svojej finálovej súperky aj podarilo. Zápas totálne podľa papierových predpokladov ovládli a poradili si s nenasadeným košickým párom Nina Holubová - Ella Pokorná.


Vbochov  Michalkovjpeg

Lea Výbochová & Nina Milada Michalková


V štvorhre chlapcov proti sebe vo finále stáli dva zmiešané páry.

Na jednej strane ilavsko-trenčianska dvojica Martin Gabrhel - Matúš Závodský, na strane druhej bratislavsko-sliačsky pár Gregor Ondrejčák - Andrej Suchý.

Favorizovaný mladý pár Gregor a Andrej nakoniec po zaujímavom priebehu dokázali svoje majstrovstvo a zvíťazili 22:20 a 21:16.

Bratia Andrej a Peter Petrovičovci získali krásne tretie miesto.

Kompletné výsledky nájdete po kliknutí TU.


Výsledky finálových stretnutí:

MIX: Peter Petrovič/Lea Výbochová /1/ (Slávia TU Zvolen) – Samuel Šlosár/Dušana Bogušová /6/ (KBC Košice) 21:8, 21:5

Dvojhra chlapci: Andrej Suchý /1/ (BKK Sliač) – Peter Petrovič /2/ (Slávia TU Zvolen) 21:14, 13:21, 20:22

Dvojhra dievčatá: Lea Výbochová /1/ (Slávia TU Zvolen) – Nina Milada Michalková /3/ (BKR Púchov) 29:27, 21:12

Štvorhra chlapci: Martin Gabrhel/Matúš Závodský /1/ (Sokol Ilava/AS Trenčín) – Gregor Ondrejčák/Andrej Suchý /2/ (BPR Bratislava/BKK Sliač) 20:22, 16:21

Štvorhra dievčatá: Nina Milada Michalková/Lea Výbochová /1/ (BKR Púchov/Slávia TU Zvolen) – Nina Holubová/Ella Pokorná (KBC Košice) 21:13, 21:11

 

Peter Maďar