Valencia CF vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


goalsnews comjpg

zdroj: goalsnews.com


Základná zostava:


Ter Stegen: 10

Ak brankár chytí penaltu, tri čisté gólové príležitosti neskutočnými zákrokmi, musí jednoducho dostať najvyššiu známku. Aj keď sme prehrali 2-0, bol suverénne najlepším hráčom tímu. Niet mu čo vytknúť.


barcablaugranes com1jpg

zdroj: barcablaugranes.com


Roberto: 5

Pri rozostavení s tromi obrancami je stratený rovnako, ako stopéri. Nemal absolútne žiadnu šancu zachytávať protiútoky súpera v prečíslení o 2-3 hráčov. Potom jeho výkon vyzerá tak, ako vyzerá. Slabé.


Piqué: 4

Penaltový zákrok prišiel po chybe niekoho iného, ale bol. Potom nešťastný pokus o vlastný gól. Niekoľko pozičných chýb vyplývajúcich z nedostatku hráčov v jeho okolí. Otázka v jeho hlave znela: „Kam skôr?“ 5 útokov súpera, 5 šancí. Obranná hra celého tímu strašná.


Umtiti: 6

Snažil sa vysúvať svoju prácu až za polovicu ihriska a v podstate mu to aj vychádzalo. Občas si pomohol aj faulom, samozrejme. Z obrany bol najistejší, aj keď rovnako trpel na prečíslenia súpera.


Alba: 4

Práve on mal byť tým pohyblivým hráčom hrajúcim v zálohe, ale s bleskovým návratom po strate lopty. Lenže jeho prístup bol v minich očiach extrémne ležérny. Profesorský prejav s odutými gambami pasuje skôr pre urazeného škôlkára ako pre profesionála cítiaceho snáď aspoň trochu zodpovednosti voči fanúšikom. Mysľou bol celkom určite niekde inde. Nekoncentrovaný, urazený (ktovie, za čo?) a odovzdaný.


footballaddict comjpg

zdroj: footballaddict.com


De Jong: 4

Zápas sa mu príliš nevydaril. Málo kolmej hry, málo individuálnych prienikov. Nepresnosť v kombinácii a, na počudovanie, slabý pohyb. Nedokázal v centrálnej zóne zachytávať pohyb domácich ani pozične a ani rýchlostne. Z toho pramenili šance netopierov.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Busquets: 6

V zálohe bol jediným hráčom s aspoň priemerným výkonom. Aj keď to bolo na spodnej hranici. Rýchlostne nemal šancu, nahradil to ale pozičnou hrou a podarilo sa mu niekoľkokrát získať loptu a okamžite ju otočiť. Lenže pre totálnu bezmocnosť útočníkov sa to na výsledku vôbec neprejavilo. Pôsobil pokojne, možno až príliš.


Arthur: 3

Slabučké. Hráč po zranení naskočil do pomerne ostrého zápasu a bolo to vidno. Nestíhal pri návrate do obrany, neskoro prihrával a nehral ani trochu kolmo. Podľa očakávania odišiel fyzicky a bol vystriedaný. Jeho náhradník oživil hru poriadne.


Griezmann: 3

Snažil sa nabiehať, ale prihrávky od záložníkov neprichádzali. Kombinačne, až na jednu výnimku, veľmi slabé. Lopta mu raz odskočila v črtajúcej sa šanci. Inak nič, dokonca ani smerom k defenzíve pri pokusoch o aktívny presing sa nedokázal presadiť.


Messi: 6

Nervozita od začiatku do konca. Po druhom góle rezignácia a odovzdanosť. To nebol výkon hodný lídra. Hlava mimo a tak sa vo svojich šanciach nedokázal presadiť. Príliš veľa vozenia lopty a zvláštne reakcie na osobné bránenie. Nepresné prihrávky, nesprávne načasované. Pripadalo mi to jednoznačne ako nedostatočné sústredenie sa na zápas. Akoby bol niekde úplne inde. Veru, z toho, čo mal k dispozícii, mali byť aspoň dva góly. Jeho trápenie tak pokračuje.


diarioas comjpg

zdroj: diario.as


Fati: 2

Ešte to nie je hráč na úvodné minúty a zvlášť na súperovej pôde. Doma by to ešte mohlo fungovať. Stratený, bez šance presadiť sa 1-1. Jedna strela tesne vedľa, inak nič. Nepomáhal obrane, neatakoval dôrazne. Slabé.


Striedajúci hráči:


Vidal: 6

Hneď po príchode rozbehal statickú hru a priniesol toľko potrebný chaos a nepredvídateľnosť. Lenže už bolo neskoro. Mal hrať určite od začiatku miesto Fatiho.


Rakitič: -

Krátky čas na hodnotenie.


Collado: -

Krátky čas na hodnotenie.


Tréner:


Quique Setién: 1

Tento zápas nezvládol. Teda podľa mňa. Ísť do Valencie s rozostavením 3-4-3 so nedovolil ani Guardiola s najlepším mužstvom všetkých čias. Nemali sme šancu. Skôr sa pýtalo konzervatívnejšie rozostavenie 4-4-2, ak sme už chceli tak veľmi kontrolovať hru. U súpera tohto rangu v našom terajšom rozpoložení musíme rozmýšľať o pragmatizme a nie o naivite.

Safety first.

Až potom skúšajme niečo smerom dopredu. Domácim sme umožnili hrať presne to, v čom sú dobrí. Ako blázni. Klasická štvorčlenná obrana podporená štvorčlennou zálohou so silnými fyzickými hráčmi (Vidal, De Jong, Arthur) by iste nedovolila v prehustenom priestore rozbiehať sa domácim po diaľniciach v dokonale otvorenom priestore. A útok v dvojici? Bolo by to horšie, ako takto? Nebolo. Pri vývoji sa žiadalo oveľa rýchlejšie striedanie fyzicky zničeného Arthura a nasadenie divého psa Vidala schopného nabehnúť si do neočakávaného priestoru a spôsobiť tam chaos, otvoriť plochu niekomu inému, prípadne aj zakončiť. No nič, zatiaľ to na prílišnú zmenu nevyzerá. A ak áno, tak nie smerom k vyššej kvalite. Prešiel len krátky čas, tak uvidíme do budúcna...


milenio comjpg

zdroj: milenio.com


FCB TOP LINE: Ter Stegen

FCB légia skazy: Setién, Fati, Atrhur

Hodnotenie zápasu: 5

My sme neukázali nič. Domáci si nás natreli na chleba. Počkali si trpezlivo na správne momenty a vtedy nám pohrozili. Boli efektívni a zaslúžene vyhrali.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk