Valencia CF - FC Barcelona

hodnotenie zápasu


E0aSacoWEAc6aDLjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Najprv skúsim opísať, čo ma v zápase sklamalo a potom sa budem venovať tomu lepšiemu.

Sklamala ma taktika domácich. Ja rozumiem, že im sezóna absolútne nevychádza a že sú na tom po všetkých stránkach doslova strašne. Ale taký neuveriteľný obranný val nepostavil proti nám zrejme ešte nikto. Chápem, že sa nám inak postaviť nemôžu, pretože by to bol masaker. Len píšem, že ma to sklamalo.

No a teraz to dobré, pozitívne. Úvod zápasu bol napriek autobusu zaparkovanému pred pokutovým územím ako z veľkej knihy. Blesková kombinácia s niekoľkými presnými prihrávkami z prvej a lopta ako na zlatom podnose pristavená k zakončeniu. Pedri však z tej veľkej knihy neprečítal jednu dôležitú stranu, tú poslednú a tak strela nebola presná. Škoda. Pretože zápas by zrejme vyzeral tak zaujímavo ako v druhom polčase. Gól by otvoril hru a predpokladám jej atraktívne prelievanie z jednej strany na druhú. A pri kvalitách a forme obrán oboch tímov by sme snáď uvideli aj divoký výsledok.

Niežeby sa mi 2:3 málilo!

Druhú veľkú šancu spálil Araújo, keď sa nedokázal presadiť z 2 metrov. Neuveriteľné.

V prvej polovici sme dominovali podobne ako v dohrávke proti Granade. Len tie šance…

Samozrejme, že som sa obával prvej príležitosti domácich a inkasovaného gólu. Aj sa stalo. Ako väčšinou. Prvá šanca súpera, okamžitý gól. Našťastie sa ukázala sila tímu a otočili sme v priebehu pár minút vývoj v náš prospech. Prvý gól po kostrbatej penaltovej dráme, druhý po skvelom výbere miesta a tretí po nádherne zahranom priamom kope. Potom sa prejavil druhý krát v zápase rozhodcovský klan (alebo skôr klaun?). Pedriho prišliapnutie v prvom polčase som ešte predýchal.

Ale taká ruka? Taká úplne jasne viditeľná dokonalá hra rukou?

Netuším, čo ešte by sa muselo udiať, aby sa za takéto niečo odpískal pokutový kop v náš prospech. Ak by takú mal Lenglet, dostal by ešte aj červenú kartu. Ale tak to je momentálne nastavené a musíme si s tým poradiť. Následný gól domácich bol krásny a poriadne zdramatizoval koniec stretnutia. To ma celkom pobavilo a zdvihlo mi tep trochu vyššie ako som čakal. Zhrnuté a podčiarknuté: zápas bol zaujímavý a miestami mal aj celkom dobré tempo. Miestami ale hráči chodili po ploche krokom a prihrávali si ako v rozcvičke pred zápasom.


Polojasno, občasný dážď.

Berte s rezervou, futbalu vôbec nerozumiem.

Futbalu rozumejú iní odborníci.

Však oni sa tu nájdu.


E0a1EnwXIAMRQtrjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Zostavy:

Screenshot_2021-05-03 VAL 2-3 BAR Valencia - Barcelona Zostavypng


Screenshot_2021-05-03 VAL 2-3 BAR Valencia - Barcelona Zostavy1png


Prehľad:

Screenshot_2021-05-03 Valencia CF 2 3 FC Barcelonapng

Návšteva:

0


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2021-05-03 VAL 2-3 BAR Valencia - Barcelona tatistikypng


Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Alfred Schreuder

Pr polovica dnešného zápasu bola pre nás dobrá, vytvorili sme si veľa šancí. Po góle Valencie tím zareagoval správne. Som s mužstvom veľmi spokojný. Je potreb pozrieť sa na to, ako dnes padli prvé góly. Už prvý polčas bol pre nás dobrý, ale chýbali nám góly. Dnes sme boli fyzicky silní, bojovali sme až do samotného konca. Tomu druhému gólu Valencie sa nedalo zabrániť, bolo to pekne zakončené. Valencia dobre bránila, to bola ich hlavná taktika. To, ako zareagoval tím v druhej polovici, bolo veľmi dôležité a vďaka tomu sme získali tri body. Konkurencia je veľmi vyrovnaná. Na ostatných sa ale nepozeráme, zameriavame sa len na seba. Súhlasím, že to bude veľmi tesné. Nedávno sme stratili body my, čoskoro by to mohlo postihnúť aj jedného z našich súperov. Ďalšie kolo ale o titule ešte nerozhodne, stále zostáva do konca niekoľko zápasov. Pozrite sa na to, kde sme boli v januári, aký veľký náskok Altético malo. A za ďalšie tri mesiace na to sme tam, kde teraz sme. Ak za týždeň Rojiblancos porazíme, predbehneme ich. Nemôžeme sa pozerať príliš dozadu, pretože s tým už nič neurobíme. Teraz sa sústredíme hlavne na zápas proti Atléticu. Je to stále hlavne na nás.”

Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com