Valencia CFFC Barcelona

hodnotenie zápasu

FMD02CrXwAUVlG6jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Zaujímavé? Prekvapivé? Šokujúce? Nečakané?

Aj áno, aj nie.

Zaujímavé celkom určite áno, pretože toto býva v drvivej väčšine zápasov nesmierne ťažká pôda. Tu sme body získavali aj v najlepších rokoch náročným spôsobom, ak vôbec.

Prekvapivé? Ani nie, aspoň teda pre mňa. Svedkom mi je kolega, ktorému som pred zápasom písal v pravidelnej komunikácii svoj tip na výsledok a ten bol presne identický s reálnym výsledkom, teda 1:4. Čakal som podobne aktívny prejav, ako v stretnutí proti Neapolu, akurát bola teraz na rade oveľa vyššia efektivita. Stalo sa.

Šokujúce? Vzhľadom na vývoj sezóny a minulosť s týmto súperom asi áno. Často sa to zatiaľ nestávalo.

Výkon bol slušný, vyhrali sme vysoko. Paradox, pretože podľa mňa bol prejav a výkon v zápase proti Neapolu oveľa lepší a živší. Ak by bola efektivita rovnaká vtedy a teraz, vyhrali by sme 14:1. Ale je to v podstate jedno, spokojný som a spokojný je aj pohľad na tabuľku, na štatistiky zápasu. No a najväčšia spokojnosť je pocitová.

Barcelona nenudí, neprináša na viečka spánok, neznervózňuje.

Naopak, baví, rozosmieva, upokojuje.

Pravidelné klasické kombinácie do trojuholníka, rýchla výmena na jeden dotyk a pohyb kolmo smerom do súperovej obrany sa ukazuje čoraz častejšie.

Automatizmy, precíznosť, efekt a efektivita.

Páčil sa výkon zálohy, páčil sa výkon útoku, menej sa mi pozdávala hra obrany. Okienok v nej a následne aj šancí domácich bolo priveľa na môj vkus. Individuálne doslova žiaril Alba, vynikajúci boli Pedri a Auba. Hra s rýchlymi a individuálne zdatnými hráčmi nám sedí, funguje to, pôjdeme ešte viac smerom hore.

FMEADnBWYAQXzMAjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh:

23' GÓL! Jordi Alba naservíroval loptu dopredu a Pierre-Emerick Aubameyang (Barcelona) si ju prebral vo vnútri šestnástky. Pohotovo vypálil do pravého vinkľa. Brankár nemal šancu - 0:1

32' GÓL! Presný pas obdržal Frenkie de Jong (Barcelona) vo vnútri pokutového územia. Loptu poslal Ousmane Dembele. Presný strelecký pokus napokon prekonáva tesne nad zemou gólmana a končí v strede siete. Mení sa tak stav duelu - 0:2.

35' Carlos Del Cerro ukazuje žlté varovanie. Za bezohľadný zákrok vidí kartu Jordi Alba (Barcelona).

38' GÓL! Gavi nachádza svojim pasom cieľ určenia. Pierre-Emerick Aubameyang (Barcelona) tak už má loptu v pokutovom území, získava vďaka tomu výhodu a zakončuje presne za gólmana do siete na 0:3

41' GÓL! Carlos Soler (Valencia) bol v správny čas na správnom mieste a odrazenú loptu poslal z vnútra pokutového územia do pravej šibenice na priebežných 1:3

44' VAR! Po veľmi dlhom rozhodovaní hlavného rozhodcu, ktorým je Carlos Del Cerro prichádza rozhodnutie. GÓL tímu Valencia NEPLATÍ, hra pokračuje.

52' Bryan Gil poslal parádny center do šestnástky, kde si naň nabehol Carlos Soler (Valencia) a z blízky usmernil loptu hlavou presne do hornej časti siete. Marc-Andre ter Stegen je tak prekonaný po skvelom zakončení a stav zápasu je 1:3.

53' Ilaix Moriba (Valencia)je potrestaný po tom, ako poslal k zemi protihráča. Carlos Del Cerro nemal moc nad čím v tejto situácii váhať.

56' Ronald Araujo (Barcelona) otestoval trpezlivosť arbitra a Carlos Del Cerro sa rozhodol siahnuť do vrecka a napomenúť ho za predošlí zákrok.

58' Z priameho kopu letí sľubný pokus, ktorý vyslal Carlos Soler (Valencia) z hranice pokutového územia. Marc-Andre ter Stegen ale strelu po zemi do stredu siete dokázal s pokojom Angličana chytiť.

59' Carlos Soler (Valencia) sa ocitol sám v sľubnej šance po prevzatí dobrého pasu na hranici pokutového územia. Jeho pokus o fúz preletel vedľa pravej žrde. To bola šanca! Lopta je mimo hracej plochy. Nasleduje odkop od bránky pre Barcelona.

63' GÓL! Pierre-Emerick Aubameyang (Barcelona) skóruje za pomoci šťastného teču. Strela jeho spoluhráča sa o neho obtrela a zmiatla tak brankára, ktorý nestihol zareagovať na zmenu smeru lopty a bol bez šance zakročiť.

72' Zaslúžená žltá karta. Nico (Barcelona) to prehnal a Carlos Del Cerro mu ukazuje bez váhania zaslúžený trest.

72' Zaslúžená žltá karta. Nico (Barcelona) to prehnal a Carlos Del Cerro mu ukazuje bez váhania zaslúžený trest.

76' Toni Lato (Valencia) za zákrok spred niekoľkých sekúnd vidí žlté varovanie.

77' Carlos Soler (Valencia) vidí žltú kartu za hrubý faul.

77' Carlos Soler (Valencia) vidí žltú kartu za hrubý faul.

84' Excelenté spracovanie od Hugo Duro (Valencia)! Nabehol si na presnú prihrávku do hĺbky pokutového územia a strelou po zemi k ľavej žrdi skúsil strelecké šťastie. Brankár ale predviedol výborný zákrok. Valencia dostáva šancu na skórovanie, ak dobre zahrá rohový kop.

90+3' Zaslúžená žltá karta. Sergino Dest (Barcelona) to prehnal a Carlos Del Cerro mu ukazuje bez váhania zaslúžený trest.


Zostavy:

Screenshot 2022-02-22 at 18-17-29 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Zostavypng
Screenshot 2022-02-22 at 18-18-27 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Zostavypng

Screenshot 2022-02-22 at 18-19-30 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Zostavypng


Prehľad:

Screenshot 2022-02-22 at 18-20-40 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Prehad zpasupng


Screenshot 2022-02-22 at 18-21-40 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Prehad zpasupng


Screenshot 2022-02-22 at 18-24-47 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona Prehad zpasupng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2022-02-22 at 18-15-31 VAL 1-4 BAR Valencia - Barcelona tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Xavi

Aký mal príchod Pedriho vplyv na vývoj zápasu?

"Príchod Pedriho bol perfektný. V prvom polčase sme lepšie vyvážali loptu a vytvárali sme si situácie. V druhom polčase sme trpeli a potrebovali sme podporu. Proti mužstvám Bordalasa sa hrá ťažko. Nedá sa hrať na vysoký presing. Pri najmenšom tlaku okamžite posielajú loptu dopredu. Som veľmi spokojný, pretože príchod Pedriho a Nica nám dodal veľa pokoja. Niektorí hráči mali aj určité problémy a museli sme ich vystriedať."

Akú budúcnosť predpovedáš Pedrimu?

"Pedri je vynikajúci futbalista. Má skvelé načasovanie, výborne sa pohybuje, dokáže sa vynájsť na každom mieste v každom okamihu. Je to špičkový futbalista, je fantastický. Myslím si, že vo veku 19 rokov je najlepším hráčom na svojej pozícii. Okrem toho strieľa góly, nabieha si do šestnástky, získava lopty... Je úžasné mať ho v kádri. Dáva nám množstvo pokoja."

Od čoho záleží efektivita v niektorých zápasoch?

"Od sebadôvery. Trénujeme zakončenie akcií, ale všetko závisí od toho, ako sa rozhodne hráč. Musíme byť oveľa efektívnejší. Po zápase s Neapolom sme mohli hovoriť o oveľa lepšom výsledku. Na to neexistuje žiadna čarovná formulka. Hráči sa niekedy mýlia a niekedy nie, ale je potrebné to trénovať, aby sme strieľali po štyri góly na zápas. Po celý čas si myslím, že sme na dobrej ceste a výsledky to teraz potvrdzujú. Myslím si však, že v zápase proti Neapolu sme zahrali lepšie."

Myslíš si, že mužstvo je už na zodpovedajúcej úrovni?

"Pri pohľade na posledné štyri zápasy možno áno, ale v Barcelone je ťažké byť pokojný v tejto otázke. Každý ďalší zápas je pre nás ako finále. Musíme naďalej pracovať. Nie sme v dobrej situácii. Nachádzame sa na pozícii, ktorá zaručuje postup do Ligy Majstrov, ale musíme naďalej pracovať. Taká je realita. Nepochybujem, že sa nám darí čoraz lepšie, ale v mnohých momentoch sa musíme viac sústrediť a byť si istí. Musíme lepšie brániť s loptou na nohe a to nám chýba."

Dodalo vám dnešné víťazstvo vieru na nasledujúci zápas proti Neapolu?

"Samozrejme, víťazstvo proti takému mužstvu a na takom štadióne nám určite dodá sebavedomie, a o to viac pri pohľade na to, aké boli tieto zápasy v minulosti vyrovnané."

Cíti sa Ronald Araujo lepšie?

"Áno, je úžasný. Mal isté problémy. Porozprávali sme sa tvárou v tvár a povedal som mu, že ho dnes veľmi potrebujeme. Je mimoriadne, že títo hráči chcú hrať aj napriek tomu, že nie sú úplne fit. Rovnako Éric. Som nadšený z toho, ako trénujú. Aj Frenkie de Jong pocítil určitý problém, takže som ho musel vystriedať. Ale hral veľmi dobre. Máme veľmi náročný kalendár a musíme teraz rotovať, aby nedošlo k zraneniam."

Očakával si od Pedriho takú strelu?

"Áno, to vyžadujeme. Dokáže vystreliť a rovnako dobre zahráva štandardné situácie. V jeho veku sa hráči boja vystreliť, ale len málokto má také schopnosti ako Pedri. Je to mimoriadny hráč. Má neuveriteľný talent. Na svete nie je väčší talent ako Pedri."

Rozumejú hráči a tréneri tomu, ako funguje VAR? Dnes bol v tomto smere veľký zmätok.

"Mne sa zdalo, že rozhodcovia hovorili o ofsajde pri anulovanom góle Gayu. Ale môžem sa mýliť. Taký je VAR. Niekedy vám praje, inokedy nie."

Myslíš si, že je možné vyskladať stred poľa na najvyššej úrovni z mladíkov ako Gavi či Pedri?

"Dávajú nám veľa radosti. Majú ohromnú kvalitu. Ale nie je to len o nich. Máme aj Minguezu, Arauja, Albu, Busquetsa či Desta, ktorý hrá teraz veľmi dobre. Keď som začínal, nebol tak dobrý, ale teraz hrá výborne ako s loptou, tak aj bez nej."


FC BARCELONA – Auba

V Barcelone si nestrelil gól, ale hneď dva. Čo si o tom myslíš?

"Som veľmi spokojný, najmä z víťazstva."

Čo je to s tebou na tomto štadióne? Povedz nám, ako tu vyzeral tvoj posledný zápas?

"Naposledy som tu strelil hetrik, v semifinále Európskej ligy za Arsenal. Tento štadión je trochu ako môj domov. "

Aké dôležité je toto víťazstvo po remíze s Neapolom? Potvrdzuje to váš doterajší progres?

"Áno. V poslednom čase hráme veľmi dobre, chýbali len výsledky. Dnes sme vyhrali. Pre mužstvo je to veľmi dôležité, len tak ďalej, pretože nás čaká dôležitý zápas proti Neapolu."

Aké dôležité je pre teba streliť gól už vo štvrtom zápase v novom tíme?

"Som veľmi šťastný, to všetko vďaka tímu. Privítali ma, ako keby som tu hral už dlho. Cítim sa tu veľmi dobre."

Je to najlepší spôsob ako vyhrať nad Neapolom?

"Samozrejme. Dodáva nám to veľa sebavedomia."


FC BARCELONA – Busquets

Po remíze s Neapolom je to dôležité víťazstvo...

"Vedeli sme, že Valencia hrá na svojom štadióne veľmi dobre. Ak by sme urobili viac chýb a chýbalo nám šťastie, mohli sme byť potrestaní. Je to veľmi dôležité víťazstvo. Hrali sme dobre od samého začiatku. Myslím si, že sme dobre zareagovali aj po tom, čo nám Valencia strelila gól. Zostali sme pokojní."

Xavi povedal, že mužstvo hrá dobre, ale nie vždy sa podarí aj pozitívny výsledok. Súhlasíš s tým?

"Áno, musíme strieľať viac gólov a keď k tomu pridáme aj efektivitu pred bránkou súpera a budeme mať šťastie, tak budeme robiť rozdiel. Zlepšujeme sa a vidieť pozitívne výsledky."

Dal by vám postup na pozície zaručujúce postup do Ligy Majstrov viac pokoja?

"Udržať sa na týchto pozíciách vyžaduje vždy veľa práce. Je potrebné získavať tri body. Teraz sme v zóne Ligy Majstrov a to je veľmi dôležité. Musíme sa v nej udržať."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com