Valencia CF vs. FC Barcelona

Šancu ukázať sa v tom najlepšom svetle a dokázať schopnosť tímu zareagovať na nedobré výkony naši hráči a trénerský štáb opäť nevyužili. Nepochopiteľné rozostavenie (3-4-3) na tak ťažkej pôde, akou je nepochybne trávnik na Mestalle, nepomohlo ani trochu kontrole vývoja hry. Domáci si úplne v pohode počkali trpezlivým bránením na správny okamih a vyrazili do protiútoku.

Stalo sa tak dokopy len 5x v zápase.

Nuž a dva góly, jedna penalta a jedna super šanca nekončiaca gólom len vďaka neuveriteľnému dvoj zákroku brankára je skôr vizitkou našej obrannej činnosti, ako súperovej extrémnej kvality. Normálne len využili naše nepraktické a v obrane nepočetné rozostavenie. Na obrannú trojicu to ale hádzať nemožno, pretože traja hráči nemajú šancu pri slabom návrate záložníkov reagovať úspešne proti 5-6 protivníkom. Stalo sa tak pri všetkom podstatnom, čo sa udialo v našom pokutovom území.

beinsports comjpg

zdroj: beinsports.com

V zálohe sme tiež ukázali len jalové posúvanie lopty, hoci prvých 10 minút bolo rýchlych, presných a v pohybe. Potom už len trápenie do konca polčasu.

Útok v prvej časti stretnutia neexistoval. Druhý polčas sme sa už do hry dostali aspoň v niektorých momentoch. Ale nebol to zápas typický pre Messiho, ktorý nepremenil svoje príležitosti a pôsobil po celý čas veľmi nervózne. Griezmann a Fati ukázali málo.

barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

Celkový výkon nebol hodný mena klubu, chýbala mi bojovnosť a nasadenie.

Chýbal mi (a dlhodobo chýba) burcujúci prvok typu Puyol.

Hráči na mňa pôsobia ako primadony pohodlne si žijúce v bubline a presvedčení o vlastnej dokonalosti. Neuvedomujú si jednu základnú vec, že bez tvrdej driny na ihrisku výsledky neprídu. Talent je málo...

Ako veľký celoživotný fanúšik a nenapraviteľný optimista stále verím v návrat formy a v obnovenie výsledkovej a výkonovej šnúry typickej pre FC BARCELONA. Že je to teraz len divné obdobie po výmene trénera a po vyvetraní toho dusna zrejme panujúceho v klube. Verí ešte niekto?

Základné zostavy:

Screenshot_2020-01-26 la liga - Hada Googlompng

Screenshot_2020-01-26 la liga - Hada Googlom1png

Náhradníci:

Screenshot_2020-01-26 la liga - Hada Googlom2png

Priebeh zápasu:

10´ Pique veľmi zle zasiahol José Gayu v šestnástke a rozhodca okamžite ukazuje na pokutový bod.

12´ Maxi Gómez nepremenil pokutový kop. Ter Stegen perfektne vystihol smer strely a loptu vyrazil na pravú stranu ihriska.

27´ Maxi Gómez  poslal prudkú strelu z ľavej strany šestnástky, ktorú Ter Stegen vyrazil do žrde. Brankár Barcelony vyrazil na roh aj následnú dorážku.

48´ Valencia dala gól! MAXIMILIANO GOMEZ sa vo vnútri šestnástky dostal k lopte a nechytateľne zakončil.

58´ Antoine Griezmann dal peknú prihrávku Messimu, ktorý svojou ľavačkou z hranici pokutového územia vystrelil tesne vedľa brány.

71´ Kapitán Barcelony si zobral loptu a zakončil priamo na bránu. Jaume Doménech perfektne zakročil a loptu vyrazil.

74´ Fati  bol vo veľkej príležitosti. Dobre si prebral loptu na hranici šestnástky a skúsil vystreliť. Jeho pokus šiel tesne vedľa brány.

76´ Valencia dala gól! GOMEZ bol na ľavej strane šestnástky úplne nestrážený. Dostal prihrávku loptu si posunul na pravú nohu a nechytateľne vystrelil.

yahoo comjpg

zdroj: yahoo.com

Screenshot_2020-01-25 valencia vs barcelona 2-0 - Hada Googlompng

Vyjadrenia trénerov:

VALENCIA CF – Albert Celades

"Sme veľmi spokojní. Vyhrať nad Barcelonou je veľmi ťažké. Odohrali sme skvelý zápas, pracovali sme ako tím. Všetci vedia, ako dôležití sú pre nás Parejo a Rodrigo, dnes sme sa posilnili ako tím."

FC BARCELONA – Quique Setién

"V prvom polčase sme hrali naozaj zle. Neboli sme dobre postavení, neboli sme precízni. Umožnili sme súperovi 4-5 protiútokov, z toho polčasu je potrebné analyzovať množstvo vecí. Hráči nepochopili niektoré veci, možnože sme ich nevysvetlili správne. V druhom polčase to už bolo lepšie, mali sme dobré šance, ale bohužiaľ sme nestrelili gól a súper sa druhýkrát trafil do siete. Aby som bol úprimný, v prvom polčase si Valencia zaslúžila viac. Nehrali sme dobre, máme toho veľa čo zlepšiť a prediskutovať. Súper bol veľmi zatiahnutý a ak by padla niektorá zo striel Ansu či Lea, hru by to vyrovnalo. Je to bolestivá prehra, pokúsime sa ju stráviť čo najskôr. Niektoré veci boli zle interpretované alebo zle vysvetlené. Videli sme to. Prihrávky neboli hlboké, nad touto hrou pracujeme. Najlepšie bolo to, že do polčasu sme udržali remízu. V druhom polčase sme hrali lepšie, ale nestačilo to. Valencia je skvelé mužstvo, dobre sa dostávala spod nášho presingu a ublížila nám."