Valencia CF - FC Barcelona

hodnotenie hráčovter Stegen: 7

Brankár bol, paradoxne, úplne bez práce. Len rozohrávka a pár centrov, keďže dve strely smerujúce do priestoru medzi tromi žrďami boli skôr propagačné. A práve tá rozohrávka bola miestami neadresná. V kombinácii na krátke vzdialenosti to bolo v poriadku.


Koundé: 9

Perfektný výkon. Vyslovene sám udržal na uzde domácich hráčov. Samozrejme, že toho príliš veľa cez stredovú líniu neprešlo, ale aj tak. Za mňa najlepší hráč v našom drese.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

García: 4

Aj jaj. To bolo slabučké a nečakané. Po predchádzajúcich výkonoch podliezol sám sebou vysoko nastavenú latku a musím povedať, že ju podliezol hodne nízko. Fauloval príliš veľa a len so šťastím neinkasoval dve žlté karty.


Alba: 6

Priemerné smerom dopredu, priemerné smerom dozadu. V podstate neukázal nič, čo by stálo za zmienku. Niekoľko pokusov o rýchlu kombináciu skončilo pred pokutovým územím, lopty za obranu našli adresáta asi len v jednom prípade. Nič moc.


Baldé: 6

Hral cez nohu a bolo to cítiť. Do ofenzívy sa ponúkal celkom aktívne, otváral tak ale priestor za svojim chrbtom a práve tade sa domáci pokúšali vyvážať loptu smerom k našej bráne. Priemerné, rovnako ako pri kolegovi na opačnej strane.


Busquets: 6

Dlhé roky najlepšie DM-ko na svete a môj mimoriadne obľúbený hráč v tomto zápase predviedol veľmi priemerný výkon. Prejav je už pomerne zastaralý a hráč napriek obrovskej kvalite v práci s loptou a neuveriteľnej hernej inteligencii nedokáže hrať na potrebnom priestore. Hra na malej ploche mu vyhovuje, hra na veľkej ploche už ukazuje jeho limity.Pedri: 8

Snaha, nasadenie, individuálne prieniky, prihrávky. Všetko v poriadku. Až na jeden detail a tou bola finálne fáza. Škoda, pretože mohol mať niekoľko asistencií. Tá prihrávka do milión percentnej šance Ferrana bola exluzívna a gól z nej by som dal dokonca aj ja v svojom veku. Jeden z lepších výkonov v našom drese.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

De Jong: 8

Slušné a presvedčivé. Hráč ukázal dostatočné sebavedomie a predviedol veľmi kvalitný výkon. Vyviezol loptu vtedy, keď to bolo potrebné a ako jeden z mála volil správne riešenia. Hrá už dlhšie v dobrej forme, potvrdil to jednoznačne aj v tomto stretnutí.


Lewa: 8

Ja neviem, ako to robí. Dve šance po pomerne neviditeľnom pôsobení. Prvá skončila na tyči a druhá v sieti. Deviatka má presne takú úlohu. Zakončovať. A tá naša deviatka zakončila dokonca priamo zápas. Chladnokrvné premenenie šance minútu pred koncom potvrdilo kvalitu hráča. Inak slabšia kombinácia, so spoluhráčmi si príliš nerozumel, oni medzi sebou ale tiež nie...

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Dembélé: 4

Polepetko, čo popletie všetko. Tak by som charakterizoval výkon nášho krídla. Keď mal prihrať, dribling. Keď mal robiť dribling, prihrával. Keď mal strieľať, ostal stáť. Keď mal stáť, behal. Všetko naopak. Chaotické, neučesané, nesústredené. Po prejave proti Bilbau veľké sklamanie.


Fati: 7

Gól nestrelil, asistenciu nepredviedol. Napriek tomu dosť vysoká známka Pretože v rámci útoku mu to lepilo asi najlepšie. Ponúkal sa do kombinácie, skúšal nábehy, aj zakončenie. Nepadá mu to a musí to zlomiť práve takýmto nasadením. Bojovnosťou. Ponúkol to a ja som s ním bol pomerne spokojný.striedajúci hráči


Piqué: x

Málo času na hodnotenie.


Alonso: 5

Po príchode na hraciu plochu okamžite hasil chybu faulom na hranici vylúčenia. Veru by som sa absolútne vôbec nečudoval, ak by ho poslal rozhodca do šatne. Potom sa upokojil a dával si obrovský pozor na akýkoľvek zákrok. To, samozrejme, ubralo z jeho výkonu pomerne veľký kus. Rozohrávka ale v poriadku, hlavičkové súboje dokázal vyhrávať.


Ferran: 4

Ešte stále celkom nerozumiem zakončeniu pred koncom zápasu po excelentnej kombinácii, keď sa ocitol úplne sám pred ležiacim brankárom a mal jednoducho streliť rovno tri góly. Nie. Ani jeden. Či to bola nesústredenosť, alebo niečo iné? To vie snáď najlepšie on sám.


Gavi: 6

Ruval sa, ako je jeho zvykom. Chodil do súbojov a vyhrával ich. Aktívne sa ponúkal do kombinácie. Ale bolo to všetko v rámci výkonu celého tímu priemerné, ubojované, upracované.


Raphinha: 7

Nič, nič, nič a potom zrazu nádherná prihrávka na rozhodujúci gól v tom najlepšom možnom momente.


tréner


Xavi: 7

Pri tom počte zranení pred a počas zápasu pravdepodobne nemal inú možnosť základnej zostavy a striedaní v priebehu stretnutia. Žil a lavičke, hnal hráčov do presingu, chcel vyhrať.


Priemerná známka: 6,80


FC BARCELONA TOP: Koundé

FC BARCELONA TROP: Ferran + Alonso + García


Peter Maďar

megabarca.sk