Villarreal CF vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


marcajpg
zdroj: marca.com


Základná zostava:Ter Stegen: 10

Možno budem trochu v tomto hodnotení preháňať známky, ale vážne ma výkon hráčov potešil ako už dlho nie. Brankár mal dva-tri ťažké zákroky a počínal si náramne pokojne. Výborne čítal hru a vybiehal pomerne vysoko aj na svoje pomery. Presne rozohrával a dokonca aj on sa pokúšal o kolmú hru, keď niekoľkokrát dokázal dlhou prízemnou prihrávkou vypojiť z hry celú líniu protivníka. Veľmi dobre.


besoccerjpg
zdroj: besoccer.com


Semedo: 8

Niečo tomu chýbalo. Len taká drobnosť. Trochu dosoliť, okoreniť. Inak veľmi zodpovedný výkon. Smerom dopredu sa snažil o časté nábehy a slabo brániaci súper mu nechával dostatok miesta. Len ho treba lepšie využiť. Dozadu problém nemal, občas mu za chrbát niekto zbehol, ale s tým je potrebné pri tak ofenzívnej hre počítať. Slušné.


Piqué: 9

Aj tu bude vysoká známka. Jeho hra sa mi veľmi pozdávala. Presne kombinoval, ponúkal sa aktívne aj vpredu a opäť veľa nechýbalo a skóroval by. Veľmi dobre hral pozične. Je už na ňom vidieť únavu z náročného programu a očakávam, že si oddýchne v najbližšom zápase.


Lenglet: 9

Rovnako skvelý. Dominantný a presný v kombinácii. V súbojoch včas, minimum faulov. Tlačil súpera pred sebou a zmenšoval ihrisko. Je pravda, že zaspal pri nábehu súpera pred inkasovaným gólom, ale okrem toho nepusti za seba nič.


Alba: 9

Konečne to najlepšie z jeho hry. Bez nervozity, pokojne, s prehľadom. Keď bolo treba spomaliť, spomalil. Keď bolo treba zapnúť turbo, tak ho jednoducho zapol. Súper sa cez neho rýchlostne nedokázal absolútne presadiť. Naopak, smerom dopredu bol extrémne nebezpečný a posielal do pokutového územia loptu z loptou. Rozdielový hráč.


Vidal: 7

Výborný, čo sa týka bojovnosti a nasadenia. Obrovský akčný rádius. Bol všade. Občas ale aj tam, kde byť nemal a nemusel. Ono to vyzerá dobre, ale nie je to úplne taktické. Chyba pred inkasovaným gólom pri bránení strelca je ospravedlniteľná. Snažil sa o aktívne zakončenie, nabiehal si do pozícií a strieľal. Do brány neprešlo nič. Škoda.


Roberto: 9

Skvelý! Koľkokrát potiahol loptu cez dve línie? Koľkokrát hľadal kolmicou nabiehajúceho spoluhráča? Vynikajúco pozične. Pokojný na lopte. Technicky zdatný. Udržal po celý zápas vysoké tempo. Jeden z najlepších výkonov, aké som od neho videl.


twitterjpg

zdroj: twitter.com

Busquets: 9

Presný ako laser. Chladnokrvný. Technicky neuveriteľný. Pozičná hra rovnako vynikajúca. Včera neurobil ani jednu zbytočnú chybu. Získal obrovské množstvo lôpt v súbojoch, či skvelým prehľadom. Hral kolmo, využíval obľúbenú fintu s posunutím lopty poza druhú nohu. Na svoje pomery sa aktívne pohyboval. Skvelý výkon.


Suárez: 6

Mierne sa v mojich očiach vykúpil za predchádzajúci zápas. Krásny gól a niekoľko ďalších pokusov by snáď mohlo naznačiť mierne zlepšenie formy. Inak znovu príliš veľa stratených lôpt nesprávnym riešením situácie, zlým spracovaním, či zbytočným prepúšťaním lopty za seba. Nie je to ešte ono.


Griezmann: 9

Najlepší výkon, aký si od neho pamätám v našom drese. Vynikajúci pohyb po ofsajdovej línii, ale aj do hĺbky. Časté menenie pozície s Messim. Presná kombinácia a po prevzatí lopty niekoľkokrát perfektné zrýchlenie hry pohybom, alebo presnou prihrávkou. Zakončenie bolo absolútne dokonalé, lahôdka málokedy videná. Dokázal hrať aj smerom dozadu, jeho návraty boli ukážkové. Takýto Griezmann áno!


eurosportjpg
zdroj: eurosport.com


Messi: 9

Ožil. Neuveriteľne veľa na jeho pomery nabehal. Aktívne napádal. Bil sa v súbojoch. Prihrával. Zakončoval. Diktoval tempo hry. Toto potrebuje celá Barca. Takéhoto vodcu. Kašlať na to, čo sa píše a deje. Treba hrať a takýmto spôsobom dokázať svoju veľkosť. A Leo ju dokázal po všetkých stránkach. Jeho góly - nególy v tomto zápase neboli podstatné. Podstatný bol jeho prejav a výkon.


eveningstandardjpg

zdroj: eveningstandard.com

Striedajúci hráči:


Braithwaite: 7

Prišiel v správny moment. Súper bol už vybehaný dosýta a tak táto malá rýchla myš mala dostatok priestoru na manévre. Pokúšal sa o nábehy za obrannú líniu, pretože do extra kombinácie veľmi nie je. Veľa nechýbalo a mohol si pripísať ďalší gól do svojej zbierky. Brankár domácich, inak ich suverénne najlepší hráč, ho skvelým zákrokom vychytal.


Rakitič: 8

Skvele naskočil do zápasu a dokázal zachovať dynamiku hry. Celkove si udržuje slušnú výkonnosť. Neustále hľadal kolmicami spoluhráčov, bol v pohybe a ponúkal sa na prihrávky. Veľmi dôsledný a dôrazný.


Fati: 9

Toto je miliónový chlapec. Miliónové dieťa. Pozerá sa niekde úplne inde a vystrelí obrancovi pomedzi nohy presne v momente, keď brankár presúva ťažisko na opačnú stranu. Lopta smeruje do brány a brankár ako opitý medveď na zem. Koho mi to len pripomína? Mladíček bol skvelý. Bolo fascinujúce sledovať, ako si trúfa jeden na jeden. Krídlo nám kupovať netreba, máme ho. Trochu odskočím od zápasu, ale útok Fati – Griezmann – Dembélé s Messim za chrbtom by nebolo úplne márne, že?


fotmobjpg

zdroj: fotmob.com


Puig: 9

Nemôžem a nechcem prestať s vysokými známkami, tak ma poznačila a stále drží eufória a uvoľnenie skvelou hrou po tej zlej sérii. A práve maličký záložník je jedným z nositeľov zmeny, ktorá nastala. Aj včera podal výkon, na ktorý sa jednoducho dobre pozerá. Odvaha, žiadny alibizmus, žiadna priposratosť! Zober loptu a bež s ňou dopredu, behaj, bi sa! Toto si pred zápasom povedal a toto počas svojho pobytu na ploche aj robil. Teším sa na najbližšiu sezónu. Na čerstvý vietor, ktorý určite musí na ihrisko prifúknuť aj Puiga.


Araujo: -

krátky čas na hodnotenieTréner:


Setién: 10

Kráľ večera. Základnú zostavu postavil mierne prekvapujúco, Roberta som veru nečakal. A už vôbec nie v zálohe. Dobrý ťah. Striedania prišli presne v pravý moment a dokázali minimálne udržať tempo a nasadenie. Inak celkom určite hrozilo upadnutie do bežnej letargie. Takže aj za to vysoké body. Nuž a najviac sa mi páčili reakcie po góloch. Tréner žil s tímom. Takže za včera plný počet, zaslúži si.Priemerná známka tímu: 8,56


FCB TOP LINE: TEAM BARCA

FCB légia skazy: -Hodnotenie zápasu: 9

Z našej strany skoro dokonalý výkon. V pohode to mohlo skončiť 1-6 a domáci by nemohli namietať. Celkom slušné tempo, veľa gólových príležitostí a hlavne aktívne poňatie hry. Domácich bojujúcich o účasť v Lige Majstrov sme príliš k lopte nepustili a tak to bol pre nich skôr len kondičný tréning. A podotýkam, že sme nehrali na ihrisku nejakého priemerného tímu, Villarreal je vo veľkej forme. Takáto Barca však dokáže poraziť hocikoho a hocikde. Prichádza forma v pravý čas? Keď bude hrať až do konca sezóny v takejto fazóne, odpustím jej všetko.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk