Villarreal CF vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


sportenglish comjpg

zdroj: sportenglish.com

Ešte stále som totálne neschopný pochopiť celkom presne priebeh včerajšieho večerného (či nočného?) zápasu na pôde žltej ponorky.

Ešte stále sa mi v duši striedavo objavuje úsmev a hnev.

Ešte stále sa mi vynárajú detaily inkasovaných gólov.

Sledoval som naozaj najvyššiu ligovú súťaž v jednej z najfutbalovejších krajín sveta?

Alebo to bolo prípravné stretnutie dvoch dedinským mužstiev pred začiatkom regionálnych súťaží?

Iste, dramatickosť tomuto zápasu nemožno uprieť. Ani nespornú krásu a ich zaujímavý počet.

Zápas plný individuálnych zlyhaní, eufórie z fantastického vstupu, straty akejkoľvek nádeje a dramatickej koncovky vyústiacej do spravodlivo-nespravodlivej deľby bodov.


Kto by povedal po 20-tich minútach, že nevyhráme?

Kto by povedal po 80-tich minútach, že neprehráme?


marca comjpg

zdroj: marca.com


Poďme sa pozrieť na výkony hráčov detailnejšie.

 

Ter Stegen: 6

Tak si náš supr brankár tentokrát zrejme zachytal dosýta a musel si miestami pripadať ako na tréningu. Katastrofálna hra stopérov v kombinácii so slabučkými krajnými obrancami a nedostatočne obranne hrajúcou zálohou priniesla súperovi nenormálne množstvo šancí a nebyť fantastických zákrokov brankára, inkasovali by sme možno aj dvojnásobné množstvo gólov. Za to pochvala. Lenže gól súpera po príliš skoro naznačenom vybehnutí na center a odkrytí obrovského priestoru padol po nepochopiteľnej detinskej chybe. Nedostatočná koncentrácia? Alebo?


Roberto: 6

Z obrannej štvorice bol najlepší, zároveň ale musím celkom pokojne napísať o slabučkom výkone štvrtého kapitána. Fantastická prihrávka nabiehajúcemu Malcomovi tesne pred prvým gólom bola lahôdková, nevymaže však z pamäte obrovské zlyhania v pozičnej hre, pri nedostatočnom pohybe smerom dozadu, pri presnosti kombinácie.

Obrane nikto nešéfoval, šéf (toľkokrát zatracovaný a predávaný) sedel na lavičke...

 

Lenglet: 5

Biedne predstavenie. Ani v náznakoch nedokázal zastaviť chaos vznikajúci po zbytočných stratách našej záložnej formácie. Ku dňu otvorených dverí prispel nedôrazom, príliš rýchlo inkasovanou žltou kartou a neistotou v súbojoch. Nerozhodná rozohrávka a nepresná kombinácia. Bez Piquého to bol len tieň dravca z predchádzajúcich zápasov.


brila comjpeg

zdroj: brila.com

 

Umtiti: 4

Pevná skala ma od svojej formy prezentovanej pred zranením poriadne ďaleko. Najslabší článok včerajšej obrany.

Kam sa podela hráčova rýchlosť?

Kam sa podel neuveriteľný dôraz?

Kde bola fyzická sila?

Kde bola predvídavosť?

Forma sa určite vráti a všetko sa dá do poriadku.

Ale včera slabučké, podpriemerné, miestami až smiešne...

 

Alba: 5

Ako prvá mi napadla pri hodnotení jeho výkonu nehynúca hláška českej legendárnej herečky Jiřiny Bohdalovej:

„Já Ti nevím, Karle...“.

Potom som si začal v duchu spievať skladbu od slovenskej legendárnej speváčky Mariky Gombitovej obsahujúcu text:

„...stratená v púpavách...“

Lebo zrejme niekde v púpavách sa pohyboval v utorok večer náš inokedy vynikajúci ľavý obranca. Nerozhodnosť a slabučké nasadenie dominovali jeho výkonu. Nepredviedol vôbec nič a súper si po jeho strane robil doslova to, čo chcel. 


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com

 

Arthur: 6

Druhý slabší výkon za sebou priniesol mierne obavy zo straty formy jedného z kľúčových hráčov. Nepresvedčivé a nedostatočným nasadením podložené trápenie plné zbytočných a nepresných prihrávok. Nevysvetliteľné ubratie plynu z pedála po úvodnej štvrťhodine.

Uspokojenie?

 

Busquets: 4

Absolútny prepadák. Trápny predstavenie pre mňa legendárneho hráča. Absolútne nehodný jeho mena a hlavne jeho kvality. Hlava niekde veľmi ďaleko, nohy ešte ďalej a zvyšok tela neexistoval vôbec. Slabé, vyslovene úbohé. Ešte nikdy podľa mňa taký slabý výkon nepredviedol.

 

Vidal: 6

Nevhodne využitý hráč. Jeho energia a osobná sila v kombinácii s obrovským nasadením môže platiť na iných, fyzickejšie hrajúcich súperov. Včera rýchlostne stratený, kombinačne nepresný. Napriek tomu to lepšie v našom tíme. V zálohe najlepší.

 

Rakitič: 6

Ak mal prísť ukľudniť hru, mal prísť skôr. Na ihrisku od začiatku chýbal. Naskočenie do hry nebolo úplne ideálne a nestal sa dominantným prvkom našej hry. Chýbala vyššia agresivita a vyššia presnosť.

 

Coutinho: 7

Stúpanie krivky hráčových výkonov sa štverá k tohto sezónnym maximám. Od zápasu k zápasu je to lepšie a včera to už bolo veľmi nádejné. Ponúkal sa do kombinácie, snažil sa aj on hľadať spoluhráčov v dobrých pozíciách. Výborný nábeh na hrot pri strelenom góle, škoda nepremenenej super šance. Tretí gól by určite súpera pochoval. Ale nádej z predvedeného výkonu dáva za pravdu mojim slovám v predchádzajúcich hodnoteniach, že práve on bude jednou z kľúčových postáv záveru sezóny.


barcelona-020419zbjpg

zdroj: eveningstandard.com


Aleňa: 5

Ani neviem, či sa vôbec dotkol lopty. Samozrejme, že sa dotkol, to zase zveličujem. Prílišné oživenie nepriniesol a priznám sa, že som čakal jeho nasadenie od začiatku zápasu. Zapadol do slabého výkonu celého mužstva, nepredviedol nič zo svojich predností.

 

Suárez: 8

Striedavo-oblačno. Veľmi dobré momenty striedal s tými menej vydrenými. Ale znovu sa v zápase pohyboval s pomerne príjemne vyzerajúcou ľahkosťou. Slušná dynamika, pokusy o zakončenie a kombináciu. Do príchodu Messiho bol jednoznačným lídrom. Spokojnosť.


yahoo comjpg

zdroj: yahoo.com

 

Malcom: 8

Chvíľu som bol na pochybách medzi číslami 7 a 8, nakoniec vyhralo to vyššie. Krásny nábeh do voľného priestoru na kľúčovú prienikovú prihrávku Roberta a ešte krajšia finálka pre Coutinha. Hlavičkové zakončenie do protipohybu brankára bolo tiež na jednotku s hviezdičkou. Potom však mierne opadol entuziazmus z jeho výkonu, občasné chybné vyhodnotenie vhodnosti zakončenia, či prihrávky. Ale inak v pohode. Ak si ho bude dirigovať taký majster, ako Messi a bude ho vysúvať do šancí, Malcom bude určite presvedčivým hráčom.


90min comjpeg

zdroj: 90min.com

 

Messi: 8

Šetriaci mód v plnej kráse:

Nespotený a nepríliš unavený hráč ide po zápase dole z ihriska. Odohral na svoje schopnosti a pomery veľmi priemerný zápas. Napriek tomu dostane vysokú známku, pretože jeho neskutočný gól pomohol tímu aspoň k jednému bodu.

Veru, tentokrát aj od Messiho bieda.

Lenže ten gól... Ten góóól!!!


eurosport comjpg

zdroj: eurosport.com

 

Valverde: 5

Zápas trénerovi určite nevyšiel. Je pekné a doslova kľúčové, že nenasadil Piquého kvôli kartovému ohrozeniu. Lenže na ihrisku sa neprítomnosť tímového lídra ukázala a prejavila v plnej nahote. Rotácia bola asi príliš vysoká. Jednoducho, tá základná kostra tímu:

PIQUÉ + RAKITIČ + MESSI

je momentálne nenahraditeľná. Asi sa žiadala aj skoršia výmena veľmi slabo hrajúceho a chyby kopiaceho Busquetsa.

 

Priemerná známka tímu: 6


article-fhraokffbc06n8tc1z6539sbth5v5hiujpg

zdroj: marca.com

 

FCB TOP LINE:

Suárez + Messi + Malcom


FCB légia skazy:

Ter Stegen + Umtiti + Lenglet + Alba + Busquets


Hodnotenie zápasu: 8

Kopa šancí, kopa krásnych gólov, kopa netradičných riešení pretkaných zábavných individuálnych chýb priniesla nezaujatému fanúšikovi určite kopu zábavy so záverečnou dramatickou zápletkou.

Škoda len, že ja som fanúšik zaujatý...

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk