Villarreal CF vs. FC Barcelona

youtubejpg
zdroj: youtube.com

Po extrémne dlhej dobe som sa včera niekoľkokrát pristihol pri činnosti nepoznanej počas sledovania zápasov FC Barcelona. Úsmev na tvári ma zaskočil. Samozrejme, bolo to veľmi príjemné zaskočenie. A ak by som sa takto zaskočený usmieval častejšie, vôbec by mi nevadil titul v rukách rivala. Lebo hra klubu ma baví viac, ako výsledky. A hra vo včerajšom zápase bola skvelá, hodná mena hráčov. Bolo to rýchle a presné. Miestami hra mačky s myšou na naháňačku, keď sme domácim nedali niekoľko minút loptu. Miestami bleskové kombinácie na hranici pokutového územia privádzajúce obrancov do ťažko riešiteľných situácií. Miestami upokojujúca pasáž. Hráči v žltých dresoch sa v zápase vybehali dostatočne, bez lopty im to ale určite nechutilo. Dominovali sme ako za čias valcovania futbalového sveta. Herne! Zabávaním sa hrou ako takou! Mám radosť, že v hráčoch ešte ostala troška chuti a kvality a odhodlania. Po turbulentnom období plnom negativizmu je toto naozaj ako východ slnka po mesačnej búrke, akokoľvek to znie ako klišé. Neviem sa modliť, ostáva mi teda len dúfať, že to takto vydrží dlhšie.

Barca, za včerajšok ĎAKUJEM!

marcajpg
zdroj: marca.som

Zhrniem: Slušný výkon obrany, keď obaja stopéri boli skvelý vo vzduchu a snažili sa o nebezpečenstvo aj v útočnej fáze. Kraje si v prvom polčase robili, čo chceli, hlavne Alba bol nepochopiteľne nebránený a v krídelných priestoroch mal obrovský priestor a čas vymyslieť čosi nebezpečné pre domácich. A veru aj vymýšľal. Záloha dominovala, zbierala tvrdou prácou všetky lopty a dôkladne prehusťovala priestor. Okamžitá kolmá hra, rýchla kombinácia a výborný pohyb. Skvelý bol Roberto, extrémne bojovný (aj keď s drobnými pozičnými nedostatkami) Vidal a celé to parádne ošéfoval vo veľmi dobrej forme hrajúci Busquets. Potešil príchod Puiga, dodal ešte viac kolmosti, ešte viac rýchlosti, ešte viac živelnosti. Puig je ako ovad. Neodbytný, dorážajúci, drzý. Skvelý hráč. V útoku sa presadil každý. Krásne góly a fantastické asistencie, kopa nevyužitých šancí. Skvelé. Vírivý pohyb, striedanie postov, odťahovanie protihráčov a uvoľňovanie priestoru. A spolupráca Messi - Griezmann...

Toto je cesta z krízy. Kašlať na všetko, prísť na ihrisko a hrať. Zabávať sa. Drieť. A ešte z toho možno niečo v tejto sezóne bude.

elespanoljpg
zdroj: elespanol.es

Priebeh zápasu:

4´ Barcelona dala gól! Barca rozbehla rýchlu akciu po ľavej strane, Roberto nahral naľavo Albovi, ktorý posielal center pred Asenja a FRANCISCO TORRES si špičkou kopačky zrazil loptu do vlastnej brány.

14´ Villarreal dal gól! Domácim vyšiel rýchly brejk. Nakopnutá lopta sa dostala na Alcácera, ktorý našiel v pokutovom území Cazorlu. Strelu skúseného Španiela vyrazil ter Stegen pred GERARDA MORENA a ten už nemal problém prekonať rozhodeného brankára Barcelony. Začíname odznova – 1:1.

15´ Suárez sa ihneď dostal na druhej strane do sľubnej šance a Asenjo musel vytiahnuť reflexný zákrok nohou. Výborný zákrok Španielskeho gólmana.

17´ Žltú kartu dostáva Pau Francisco Torres (Villarreal CF).

20´ Barcelona dala gól! Villarreal stratil loptu pri protiútoku, tú získal Messi. Malý Argentínčan ju potiahol, nahral na ľavú stranu LUISOVI SUÁREZOVI, ktorý obaľovačkou z hranice pokutového územia prekonáva Asenja. Krásny gól útočníka Barcelony.

37´ Bacca sa ihneď dostal do brejku a jeho tvrdá rana prinútila ter Stegena k famóznemu zákroku.

38´ Do brejku sa dostala aj Barcelona. Hostia sa rútili v prečíslení 3 na 2, Griezmann naservíroval loptu Vidalovi, ale Čiľan namieril priamo do Asenja.

45´ Barcelona dala gól! Futbalová lahôdka. Barcelona rozbehla krásnu kombináciu. ANTOINE GRIEZMANN si vymenil loptu s Messim, ktorý mu ju poslal pätičkou naspäť a Francúz nádherným lobom z hranice pokutového územia prekonáva Asenja. Krásna akcia, krásny gól.

69´ Barcelona dala gól! Hostia rozohrali pre nich typickú, kombinačnú akciu. Vidal nahral na pravú stranu Sergimu Robertovi, ktorý našiel pred bránou LIONELA MESSIHO a malý kúzelník sa presadil 23-krát v sezóne.
Gól nakoniec neplatí. Po konzultácii so systémom VAR bolo detekované postavenie Vidala v ofsajde.

87´ Barcelona dala gól! Na ľavej strane sa uvoľnil ANSSUMANE FATI po nahrávke Albu, mladík sa natlačil do pokutového územia a pomedzi nohy Albiola, strelou na bližšiu žrď, dáva štvrtý gól Barcelony.

90+3´ Messiho pokus z priameho kopu zastavilo brvno Asenjovej svätyne. K dorážke sa dostal Braithwaite, ale jeho hlavičku zázračne vyrazil vracajúci sa Asenjo.

zdroj: diarioas.com

"Prehrali sme zaslúžene, Barcelona bola lepšia ako my po celý zápas. Rýchlo strelila gól. Vyrovnali sme, ale opäť sme inkasovali. Môže to byť najlepší výsledok nášho súpera v tejto sezóne. Pokúsili sme sa s ním bojovať, ale boli sme horší. Musíme si vyčistiť hlavy pred nasledujúcim zápasom s Getafe. Miestami nám chýbala dobrá hra v obrane, ale sme zastavili útoky Barcelony. Keď čelíte hráčom tejto triedy, brániť sa je komplikované. Snažili sme sa, ale rozdiel dvoch gólov bol pre nás mentálnym blokom. Aj napriek tomu, že Sergio Asenjo pustil 4 góly, zachránil nás pred inkasovaním ďalších. Znepokojujú ma zranenia, ktoré utrpeli Alcácer aj Bacca. Uvidíme, či ide o vážne zranenia a či budú môcť hrať s Getafe."

FC BARCELONA – Quique Setién

sportstar-thehindujpeg

zdroj: sportstar-thehindu.com

"Mali sme dobré momenty, v ktorých sme mali prevahu, vďaka čomu sme strelili góly. Som spokojný, pretože sme potrebovali zahrať takýmto spôsobom. Takto sme mali hrať aj v uplynulých zápasoch, potom by sme boli spokojnejší. Každý zápas je iný. V tomto nám všetko vychádzalo dobre. Hrali sme dobre, útočili sme stredom a krídlami, strieľali sme góly. Niektoré mužstvá nám narobili viac problémov, pretože výborne bránili. Možnože v tom bol problém, pretože túžbu zvíťaziť sme mali vždy. Možnože v tomto zápase sme súpera zaskočili. Rýchlo sme strelili gól a to pomáha. Chcel by som takýmto spôsobom začínať zápasy, ale bohužiaľ to nie je také jednoduché."

zdroj: as.com, sport.sk, marca.com