Villarreal CF - FC Barcelona

Ez1OOCBWQAEQViBjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Musím sa priznať, že som mal z tohto zápasu veľké obavy. Pretože na pohybe niektorých hráčov je vidieť výpadok potrebnej energie po extrémne nabitom programe. Už nedokážeme hrať v takom obrovskom tempe celý zápas a občas si veru vyberáme aj slabšie chvíľky.

A tieto skutočnosti podporené výjazdom na veľmi ťažký štadión z hľadiska kvality protivníka ma prinútili byť mierne nervózny. Po úvodných nepremenených šanciach, keď zahodiť tú de Jongovu bolo v podstate reálnym zázrakom, by sa mi nikto krvi nedorezal. Samozrejme, domáci z prvej šance strelili gól a už som bol totálne v koncoch. Našťastie prišla hviezdna chvíľa Griezmanna, ktorý strelil prekrásny gól a vyrovnal. O pár minút ukázal ten istý hráč skvelé čítanie hry a vystihol malú domov od stopéra v žltom drese. Druhý gól a tak som logicky očakával pokojný priebeh s potvrdením výhry. Ale hojdačkový vývoj pokračoval. Červená karta nás paradoxne neupokojila a dokonca sme poriadne ubrali z plynu. Nervózne čakanie na konečný hvizd bolo strašným zakončením slabého druhého polčasu. Celkovo to teda nebol úplne optimálny prejav, domáci boli ťažkým orieškom a hrali zaujímavý zápas. Lenže toto všetko je v tejto chvíli zabudnuté. Toto všetko nám pomohlo dostať sa tak vysoko v tabuľke, že ak potvrdíme tri body aj vo štvrtkovej dohrávke doma proti Granade, bude mať La Liga nového lídra.

A bude ním práve FC BARCELONA.

Po zlej jeseni, po tápaní a absolútnej neforme hráčov.

Po tragických individuálnych chybách prinášajúcich zlyhania a straty bodov.

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Je to veľký krok. Každý zápas je krok vpred. Hrali sme na ťažkom štadióne, dobre sme zareagovali po tom, ako súper strelil gól na 1:0. Potom sme mali príležitosti. Pred koncom sme boli unavení, mali sme väčšie držanie lopty, vytvorili sme si veľmi dobré príležitosti, napríklad Frenkie mohol streliť tretí gól a rozhodnúť o osude zápasu, ale nestalo sa tak. Niekedy musíte byť schopní trpieť, keď je váš súper dobrý. Naša reakcia bola úžasná. Za stavu 0:1 sme neboli nervózni. Griezmann strelil fantastický gól. V druhom polčase sme boli viac unavení, ale to všetko stačilo na víťazstvo na ťažkom štadióne. darilo sa nám dostať sa pred bránku súpera, poznali sme ich rozostavenie v defenzíve. Analyzovali sme, že bránia vysoko a v línii. Dostať sa do zápasu nás niečo stálo, ale dôležitá bola naša reakcia po inkasovanom góle. V posledných 20 minútach nám chýbala sviežosť. Nepremenili sme niekoľko šancí, ale hrali sme dobre. Sú to tri veľmi dôležité body."

VILLARREAL CF – Unai Emery

"Premárnili sme príležitosť poskočiť na piate miesto v tabuľke a teraz sme za Betisom a Realom Sociedad. Pokiaľ ide o hru, prehrať s Barcelonou je niečo normálne. Našim plánom bolo, aby sa súper nedostával do pokutového územia. V prvom polčase sa nám veľmi nedarilo, ale hráči hrali vo všeobecnosti dobre. Hráči Barcelony boli rýchlejší a efektívnejší, ale napriek tomu sme v druhej časti dominovali. Červená karta nás veľmi ovplyvnila. Je to zlý výsledok, teraz sa musíme sústrediť na ďalšie zápasy. Vedeli sme, že Barcelona hrá o ligu a aj napriek našej dobre hre nám nepriali okolnosti, tak ako v prípade Foytha či červenej karty. Zdá sa mi, že na mužstvo nemôžeme povedať nič zlé. Naďalej si veríme a budeme pracovať, aby sme v nasledujúcich zápasoch dosiahli dobré výsledky."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com